Dve otázky pre slovenských pretekárov (5.)

Richard Karnok

Martin Kuzma, Jakub Jantulík a Ladislav Miklánek sú na rade v odpovediach v našej ankete o uplynulej a nasledujúcej sezóne.

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

——————————————————————————————

Martin Kuzma, majiteľ tímu Maco Racing (Majstrovstvá sveta Endurance):

1. Táto sezóna bola veľmi ťažká, v celkovom hodnotení sme zaznamenali prepad na 15. miesto. Po Katare sme sa rozlúčili s naším dlhoročným jazdcom  Jasonom Pridmorom , na druhú stranu sa k nám pridal  De Carolis a prišlo oživenie v tíme. Pred Le Mans prišlo k ďalšej zmene, tentoraz na pozícii dvoch mechanikov. Manažment tímu sa obával týchto zmien v priebehu sezóny, ale nakoniec sa všetky osvedčili v ceste napredovania. Práca tímu bola v sezóne 2012 stopercentná, po všetkých zmenách bola veľká motivácia pre jazdcov aj mechanikov a to sa odzrkadlilo ma poslednom podujatí v Le Mams, kde sme v kvalifikácii vybojovali  šieste miesto, ktoré bolo zároveň prvým medzi privátnymi tímami a druhé na pneumatikách Dunlop.

2. Pre sezónu 2013 sme v konečnom štádiu v rokovaniach s jazdcami, podpora od Yamaha Motor France je v rokovaní, takisto s Yamaha Japan, určite pôjdeme opäť EWC a vybrané preteky Alpe Adrie, taktiež je možná spolupráca s Jakubom Jantulíkom, ale to už je otázka per neho . Cieľom v EWC je pre nás top 5 v celkovom hodnotení a nejaké to pódium.

 ——————————————————————————————

Jakub Jantulík, Maco Racing Team (Alpe Adria Championship a M SR Superstock 600):

1. Bola to moja prvá sezóna na šesťstovke, a tak som sa s ňou predovšetkým zoznamoval. Veľmi sa mi to páčilo, mal som dobré aj horšie preteky, s Mostom a Pannoniou môžem byť spokojný len napoly. Myslím si, že celkovo to nebolo najhoršie, celkový dojem zo sezóny mám dobrý.

2. Mojim plánom je pokračovať na šesťstovke, preto je teraz čas, kedy sa snažíme zabezpečiť budúci rok. Rovnako by som veľmi rád pokračoval s tímom Maco Racing, kde som sa cítil výborne. Ešte uvidím, v ktorých seriáloch budem jazdiť, na to všetko je ešte čas.

——————————————————————————————

Ladislav Miklánek, Vapenka Racing Team (Slovenský pohár nad 600 ccm):

1. Sezónu 2012 hodnotím ako kladne hlavne vďaka tomu, že som spoznal kopec slovenských dobrých jazdcov a aj kamarátov a čo sa týka výsledkov musím byť spokojný :-), ale nie vždy sa ciele úplne naplnia, takže zase aspoň bude motivácia do ďalšej sezóny.

2. No v tomto ešte úplne jasno nemám, ale rad by som sa stretával s partičkou zo sezóny 2012, takže asi niečo na slovenskej scéne, uvidíme čo nám pripravia organizátori.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *