Dve otázky pre slovenských pretekárov (4.)

Richard Karnok

Lukáš Jasenský, Radoslav Dulík a Tomáš Pochylý nám dnes odpovedia na otázky o uplynulej a predchádzajúcej sezóne.

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

——————————————————————————————

Lukáš Jasenský, Alpe Adria, MM SR, Voľná karta ME Brno (Superstock 600):

1. Sezóna 2012 bola od začiatku jedna katastrofa. Tak ako sa nám v roku 2011 všetko darilo a išlo samo bez väčších problémov, tak v tomto roku sme na začiatku sezóny zadreli dva superšportové motory, ktorých oprava nás stála všetky naše finančné prostriedky, ktoré sme mali pripravené na sezónu a tým boli ďalšie preteky odpísané. S veľkým úsilím sme sa dali dokopy na európske štoky v Brne, ale bol z toho najhorší pád v mojej kariére a tým aj zlý výsledok. Dúfam, že som si už všetku smolu vybral.

2. Na sezónu 2013 sa už pripravujeme a dávame motorky do najlepšieho stavu, pôjdem určite šesťstovky, ale všetko je to závislé od financií a sponzorov. Ešte sa musí utriasť aj kalendár podujatí, ale možností, v akom šampionáte budeme štartovať, veľa nie je. Isté je, že budeme mať Slovenskú A- licenciu. Chcel by som sa ukázať v tom najlepšom svetle, no v našich skromných podmienkach uvidíme… Ale na sezónu sa už veľmi teším!

——————————————————————————————

Radoslav Dulík, Slovenský pohár CPM (Trieda nad 600 ccm):

1. V prvom rade by som chcel popriať všetkým krásne a pokojné sviatky. Uplynulú sezónu hodnotím ako pozitívnu, nakoľko sa mi darilo zlepšovať časy aj napriek tomu, že som v strede sezóny menil motocykel – Hondu CBR1000rr za Kawasaki ZX10R. Sezónu som dojazdil prakticky so sériovou motorkou, pretože som nechcel strácať čas s úpravou. Pretekanie ma začalo fakt baviť a tým by som chcel dať len taký malý impulz jazdcom čo sa nehrnú do pretekov a stačia im len 20-minútové voľné jazdy: skúste to, v pretekoch sa dá ohromne zrýchliť a človek objaví v sebe tu dravosť. Som rád, že táto sezóna prebehla bez pádu a úspešne som ju dokončil. Veľká vďaka patri kamarátom čo mi podali pomocnú ruku či už s nastavením motorky, alebo s možnosťou vyskúšať si zajazdiť aj Alpe Adriu na Slovakia Ringu. Ďakujem hlavne Borisovi Mentelovi – motomaxx a Mirovi Benkovi – Leas.sk a ostatným čo mi fandia.

2. Budúcu sezónu by som sa chcel posunúť zas o krok vyššie, stále nevieme ako bude vyzerať Alpe Adria na rok 2013, ale už mame rozpracovaný projekt, ktorý je pred dokončením. Mal by som tvoriť tím, kde by sa štartovalo v triede supersport a superbike, ale o tom neskôr. Veľmi dobre sa mi jazdilo na Slovakia Ringu či už na Slovenskom pohári, alebo Fun Cupe a teším sa čo nám pripravia na budúcu sezónu. Sú pripravované v seriáli aj iné okruhy, tak uvidíme ako sa mi bude dariť tam. Momentálne sa pripravuje motorka, ktorá je už v rukách Borisa Mentela a veľmi sa teším kedy si ju už budem môcť vyskúšať a porovnať ten rozdiel s čím som jazdil doteraz. Nechajme sa prekvapiť čo nám sezóna 2013 prinesie.

——————————————————————————————

Tomáš Pochylý, Firerider Racing, MM SR Minimoto (Trieda Senior Open 40):

1. Uplynula sezóna bola vlastne prvá v rámci MM SR, čiže nikto nevedel do čoho ideme a pre mňa dopadla nad očakávanie, celkovým tretím miestom v triede Senior Open 40. Moja vďaka za uplynulý rok patrí klubu Firerider Racing a takisto sponzorom BRS-Technology, Marpel, Nicolsk a všetkým priateľom ktorí ma podporovali.

2. Plány na budúci rok sú ďalej pokračovať v seriali Mininoto a dosahovať aspoň také výsledky ako v uplynulej sezóne a možno skúsiť niekoľko pretekov kategórie skúter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *