Dve otázky pre slovenských pretekárov (17.)

Richard Karnok

Martin Janega, Milan Hanzalík mladší a so slovenskou licenciou jazdiaci Petr Čadek, to je ďalšia trojica vyspovedaných pretekárov.

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

——————————————————————————————

Martin Janega, Slovenský pohár CPM (trieda 125 SP) a MM SR skútrov (trieda Sport):

1. Uplynulá sezóna bola pre mňa dosť výnimočná, lebo som si po prvýkrát zajazdil na 125-ke radičke aj na pretekoch. A na konci sezóny som bol štvrtý v celkovom hodnotení čo je podľa mňa celkom dobré umiestnenie. Minulú sezónu na skútroch som mal dosť prelietavú, raz to bola bedňa, potom zase 6. miesto, dva zadreté motory, v Skalici som takmer neodštartoval druhú rundu kvôli utrhnutej nakopávačke. V celkovom hodnotení som bol tak ako minulý rok 4. miesto.

2. Na budúci rok by som chcel mať v celkovom hodnotení pódiové umiestnenie v triede 125 SP ak by sa podarilo. Čo sa týka skútrov, chcel by som jazdiť viac agresívne tak ako na posledných pretekoch sezóny v Dunajskej Strede.

——————————————————————————————

Milan Hanzalík ml., prírodné okruhy:

1.Túto sezónu hodnotím z môjho pohľadu veľmi zle. Zo začiatku to vyzeralo dobre, ale prišli technické problémy, časté poruchy a to bol koniec. Veľká vďaka za množstvo odvedenej práce patrí mechanikovi Števovi Pukančíkovi, ktorý mal často veľa práce. Pekný súboj sme mali s bratom v Uherskom Hradišti, kde to však skončilo pádom, ale darilo sa mi na posledných pretekoch Troliga Bus Cupu, kde som na 250-ke skončil tretí a to bola aspoň taká náplasť na tú tohtoročnú smolu. Najhoršie pre mňa boli domáce Kopčany, tam sa na mňa pre poruchy smola doslova zosypala.

2. Na prírodných okruhoch sa budem sústrediť hlavne na triedu 250, ale na dromoch by som chcel jazdiť na Yamahe R1, bude to pre mňa nové a čaká ma teda veľa trénovania. Je však možné, že sa zveziem aj v triede V-Twin a rozmýšľam aj o novej triede do 400 ccm.

——————————————————————————————

Petr Čadek, Slovenský pohár CPM, české prírodné okruhy (trieda 125 SP):

1. Minulou sezonu moc kladně hodnotit nemůžu. Po problémech s licencemi u nás jsem byl nucen zažádat o slovenskou, abych se vyhnul problémum na závodech Alpe Adrie, kterých jsem se nakonec stejně kvůli financím nezůčastnil. Co se týká výsledků tak na přírodních tratích, což byla doteď má priorita spokojen nejsem. Dojet na bodech z padesáti lidí na startu je fajn, ale není to uplně ono a nesplnilo to můj cíl dojíždět pravidelně v první desítce! Co se týká okruhů tak jsem se zůčastnil nového poháru Troliga Bus cup a tam mi patřilo celkové 7. místo. Na závěr sezony jsem absolvoval jeden závod Slovenského poháru a byl jsem velmi mile překvapen celkovou organizací tohoto závodu, tam se mi podařilo urvat 8. místo.

2. Plány a cíle do nové sezony? To je těžké, nebot vše se odvíjí od financí a s těma od začátku své „kariery“ více méně neůspěšně bojuju. 🙂 Ale co je pro mne priorita a čeho se chci zůčastnit tak to jsou závody v Hořicích. 300 zatáček to je asi to nejvíc co člověk může absolvovat na přírodě a pak taky asi dám nějakej závod na Slovakia Ringu, kde se mi velmi líbí . Chci si ovšem zazávodit tak pojedu hlavně tam kde bude v moji kategorii nejvíce pilotů neboť radši skončím dvacátý z padesáti než první ze tří 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *