Dve otázky pre slovenských pretekárov (15.)

Richard Karnok

Barbora Jakubičková, Patrik Žák a Pavol Grman dnes odpovedajú na naše dve otázky:

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

——————————————————————————————

Bora Jakubičková, UEM Alpe Adria Championship (trieda 125 GP):

1. Túto sezónu zaraďujem medzi najťažšie čo som mala, ale nakoniec bola pre mňa aj doteraz najúspešnejšia. Najťažšia bola pre mňa z toho pohľadu, že boli problémy s financiami a celú som odjazdila vo veľmi skromných podmienkach. Ma druhej strane  mala niečo do seba, bola to moja najúspešnejšia sezóna, potvrdilo to aj druhé miesto v Alpe Adrii. Mojimi najkrajšími pretekmi bola Poznaň, kde som zvíťazila. Bolo to nádherné, keď som odštartovala ako prvá, ale dostala som trest prejazd boxmi. Pokračovala som teda z posledného miesta a dokázala všetkých obehnúť a zvíťaziť. Bolo to úžasné a sama som tomu neverila. Najťažšími pretekmi bola určite posledná Slovakia, kde som bojovala s motorom, zle sme zvolili nastavenie, motorka sa mi behom pretekov zadierala a strácala výkon každým kolom. Snažila som sa to dobehnúť v technickej pasáži a brzdami, čo sa mi aj podarilo a skončila som druhá. Môžem povedať, že na každom podujatí boli nejaké zlé chvíle, ale samozrejme aj tie krásne. Pre mňa bola sezóna vydarená a úspešná.

2. Plány na ďalšiu sezónu, tak to je ťažká otázka 🙂 Je veľa vecí pre ktoré neviem čo budem jazdiť a na čom a ani či vôbec budem jazdiť. Ani ešte nevieme aké majstrovstvá budem jazdiť, nechávame to na jar. Záleží na tom, na čom vôbec pôjdem. Vážne uvažujeme nad šesťstovkou, len som sa na nej ešte ani neodviezla. Ale vidíme to ako najlepšiu variantu na jazdenie. Pri 125 GP vôbec nevieme, v akých pretekoch by sa dalo štartovať. Takže zatiaľ čakáme, ako som už povedala, uvidí sa na jar.

——————————————————————————————

Patrik Žák, Slovenský pohár CPM (trieda do 600 ccm):

1. Sezóna bola z môjho pohľadu vydarená, keďže so šesťovkou nemám až takú skúsenosť. Som rád, že bola bez pádu a že som dal aspoň jedno pódium na mokrom, takže som spokojný až na jedny nedojazdené preteky kvôli technickým problémom s motocyklom.

2.  Rád by som sa zúčastnil Slovenského pohára aj v roku 2013, všetko ale závisí od financií, veď o tom to cele je…

——————————————————————————————

Pavol Grman, Slovenský pohár CPM (trieda nad 600 ccm):

1. Uplynulá sezóna bola pre mňa veľmi zaujímavá, pretože som jazdil medzi tisíckami s mojou Suzuki 750 a bolo to dosť náročné.

2. Na budúcu sezónu sa chystám už teraz, mám novú mašinu Yamahu R6, takže budem aspoň v triede 600 v rovnakej kubatúre a uvidím či sa zadarí.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *