Dve otázky pre slovenských pretekárov (14.)

Richard Karnok

Okrem pretekárov Petra Raucha a Pavla Moravca sme vyspovedali aj Ľuboša Nemčoviča, organizátora MM SR skútrov, Mini Moto a inštruktora z Junior Moto Academy.

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

——————————————————————————————

Ľuboš Nemčovič, organizátor MM SR skútrov a Mini Moto, Junior Moto Academy:

1. Z môjho pohľadu hodnotím uplynulú sezónu MM SR Scooter a Mini Moto ako vcelku úspešnú, i keď je pravdou, že sme sa potýkali počas jednotlivých podujatiach v sezóne s nedostatkom financií pri organizačnej štruktúre pretekov a menším úbytkom jazdcov v disciplíne Scooter. Ďalej chcem aj v mojom mene poďakovať reklamným partnerom, ktorí podporili jednotlivé preteky, či už finančným, alebo materiálnym plnením. Musím ale vysoko pozitívne hodnotiť spustenie projektu MOTOAKADÉMIE, kde som pôsobil ako tréner aj s mojimi kolegami – Peťom Janegom, Maťom Čermákom, Jarkom Černým, Norbi Mizerem a našim fyzioterapeutom Radimom. Mne osobne tento projekt veľa dal a pevne verím, že budeme v tom ďalej úspešne napredovať, lebo nie je nič krajšie, ako keď človek vidí úžasnú chuť detí a ich rodičov, s ktorými sme v akadémii mali možnosť pracovať, ako výkonnostne napredujú. Dovolím si tvrdiť, že dnes máme pripravených do seriálu pretekov skútrov, minimota a tried Mini GP minimálne desať nových jazdcov. Práve táto vízia práce s mládežou je do budúcna ten správny smer pri výchove mladých talentov v oblasti motocyklového športu.

2. Pevne verím, že budúca sezóna prinesie svoje ovocie už v podobe spomenutého projektu MOTOAKADÉMIE, ale taktiež rokujeme s partnermi z Maďarska a Českej republiky ohľadom spoločného cupu v disciplínach Mini Moto, Mini GP a Scooter, čím samozrejme chceme pritiahnuť viacej jazdcov do daných disciplín, zvýšiť atraktivitu pretekov a hlavne finančne zabezpečiť ich organizačnú štruktúru. Viem, že to nebude jednoduché, ale pracujem v tejto oblasti už desiatu sezónu, takže viem čo nás čaká, dúfam, že všetci, ktorí sú zainteresovaní do tejto štruktúry podajú v budúcej sezóne pomocnú ruku. Na záver chcem hlavne zaželať všetkých pretekárom, manažérom, mechanikom, rodičom, činovníkom, organizátorom všetko dobré, veľa zdravia a úspechov v novom roku 2013.

——————————————————————————————

Pavel Moravec, 50cm3.eu, MM SR skútrov (trieda Sport):

1. Sezónu 2012 hodnotím z môjho pohľadu ako nie práve najlepšiu, lebo od prvého do posledného podujatia som bojoval s technikou a nie so súpermi na trati. Keď som sa už konečne dostal na trať, tak som sa snažil jazdu si užiť a potrápiť nielen seba ale aj nejakého kolegu  😀 . Z pohľadu nášho tímu 50cm3.eu hodnotím sezónu ako výbornú, lebo môj tímový kolega získal titul majstra Slovenska v triede 50cm3  SPORT a teda tím splnil svoju  úlohu na výbornú.

2. Plány na sezónu 2013 sú v podstate jednoznačné, postaviť spoľahlivý motor a konečne si zapretekať na trati a nie len v boxoch. Samozrejme zrýchliť sa, to chce snáď každý pretekár. Ďalej máme v pláne zrealizovať výrobu vlastného 50 kubíkového valca a všetko okolo toho, tak aby sme dosiahli neskutočný  výkon  😀 . Nakoniec, keďže sme v tíme traja jazdci a zároveň aj mechanici, dať dokopy dostatok financií, tak aby sme si mohli sezónu naplno užiť… 

——————————————————————————————

Peter Rauch, Motovia Moto Club, UEM Alpe Adria Championship, M SR, Slovenský pohár CPM (trieda 125 SP):

1. Sezóna prebehla štandardne. Čiže druhé miesto v M SR a piate v Alpe Adria. Pri veľmi skromnom rozpočte svojím spôsobom považujem za úspech, keď do posledných pretekov sezóny nastupujem s otvorenou šancou na zisk majstrovského titulu. Samozrejme Mišo nezaváhal, a tak som obhájil druhé miesto v M SR. Vývoj v rámci Alpe Adrie znamenal pre mňa veľké sklamanie, čo ma priviedlo k rozhodnutiu opustiť tento šampionát. Napokon som rad, že sa M SR v nasledujúcej sezóne pôjdu mimo AA. Potešila ma stúpajúca úroveň Slovenského pohára, kde som síce štartoval len na troch podujatiach, čo pre mňa znamenalo dve víťazstvá a jedno trochu smolné druhé miesto, keď od prvého kola som išiel s ulomenou koncovkou výfuku. Skvelý výsledok som si odniesol z prvých pretekov Alpe Adire na Slovakia Ringu, 2. miesto hneď za Mišom Puškárom . Vynikajúce boli preteky AA v Moste na vode, keď som až do šiesteho kola išiel na druhom mieste s malým odstupom za Schillacim. Podkĺznutie predného kolesa znamenalo prepad na 4. miesto v cieli. Aj napriek tomu, perfektné preteky.

2. V tomto období je pre mňa ťažko plánovať sezónu 2013, keď je vo firme problém pokryť režijné náklady. Vonkajšie zdroje na financovanie športu sú zatiaľ v nedohľadne. V tomto duchu by teda účasť v M SR bola vlastne úspechom, samozrejme na inú triedu ako 125 SP nemôžem myslieť. Jedine ak by prišla neodolateľná ponuka osedlať niečo väčšie… A konečne by som sa chcel viac povenovať deťom a minibikom. Tak uvidíme čo nám prinesie novy rok, v ktorom prajem veľa šťastia všetkým pretekárom aj všetkým našim priaznivcom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *