Dve otázky pre slovenských pretekárov (13.)

Richard Karnok

Na Nový rok na rovnaké otázky odpovedajú Juraj Knezovič, Tomáš Dom a Norbert Mizere.

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

——————————————————————————————

Juraj Knezovič, Slovenský pohár CPM (trieda nad 600 ccm – Veteráni):

1. Uplynulú sezónu hodnotím kladne a po mnohých rokoch strávených v sedle motokrosovej motorky a posledných siedmych v sedle motarda bola toto moja premiérová sezóna na okruhovke a len potvrdila to, čo platí asi vo všetkom a to že človek sa učí celý život. Okruhy sú úplne iný svet, pre mňa doteraz nepoznaný a musím povedať, že majú takisto svoje čaro asi ako všetko čo súvisí s dvoma kolesami. Prvé dve podujatia na ducatke boli pre mňa len také „oťukávacie“, ale po prechode na sériovú štvorvalcovú hondičku som začiatkom júna začal postupne chytať „druhý dych“ a dokončil som ju v pohode a hlavne bez pádov i keď nejaké „výsadky“ boli, ale len na motarde, ktoré som jazdil súčasne s okruhmi. Chcem sa poďakovať predovšetkým mojej rodine a hlavne mojej manželke za trpezlivosť, ktorú so mnou a s mojím jazdením má, pretože si myslím, že to fakt na svoj vek už preháňam…

2. Ciele pre rok 2013? Jazdiť v prvom rade pre zábavu ako doteraz, ak sa bude dať tak popreháňať najrýchlejšieho slovenského veterána a nabrať ďalšie skúsenosti, ktorých nikdy nie je dostatok. Technika pre nadchádzajúcu sezónu už je pripravená vďaka Borisovi Mentelovi z Motomaxxu NZ, tak by ma už chýbajúce „koníky“ trápiť nemali. Uvidíme. Teším sa čo nám pripravia organizátori, ktorých prácu a nadšenie si veľmi cením a chcem sa im touto cestou poďakovať za uplynulú sezónu, ktorá celkom určite posunula cestný motocyklový šport o krok ďalej.

——————————————————————————————

Tomáš Dom, D.O.M. Racing, Slovenský pohár CPM (trieda do 600 ccm):

1. Ak by som chcel uplynulú sezónu 2012 hodnotiť v nadväznosti na mnou stanovené ciele, musím konštatovať, že bola úspešná, podarilo sa mi dosiahnuť časy aké som si predsavzal. V tejto sezóne som sa zameral hlavne na účasť v seriáli pretekov Slovenského pohára, aj keď kvôli pracovnej vyťaženosti som pár podujatí vynechal. Šťastný záver sezóny mi narušil pád, avšak našťastie sa to obišlo bez vážnejšieho zranenia, ale vnímam to ako skúsenosť z ktorej som sa poučil.

2. Očakávania v sezóne 2013 sú viac menej podmienené tým, ako bude vyzerať doterajší Slovenský pohár v novej podobe. V sezóne 2013 mám v pláne zadovážiť si lepší motocykel nakoľko tento doterajší už výkonovo zaostáva v porovnaní so strojmi na ktorých jazdia moji pretekárski kolegovia. Všetkým s ktorými som mal česť sa stretnúť či už na trati alebo v boxoch ďakujem a teším sa na ďalšie krásne a napínavé momenty o ktoré v tomto športe nie je núdza.

——————————————————————————————

Norbert Mizere, MOTOSPOL Racing Team, Majster SR skútrov (trieda Racing):

1. Teší ma fakt že táto sezóna bola pre mňa produktívna nakoľko sa mi podarilo získať titul, ale zároveň ma zarmucuje nedostatok konkurencie na niektorých podujatiach.

2. Budúcu sezónu by som sa chcel namiesto pretekania venovať odovzdávaniu svojich skúseností mladším pretekárom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *