Dve otázky pre slovenských pretekárov (11.)

Richard Karnok

Juraj Varga, Mário Majerov a Štefan Vacula nám dnes prezradia odpovede na rovnaké otázky:

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

——————————————————————————————

Juraj Varga, Motoclub Baláž, Slovenský pohár CPM (trieda do 600 ccm):

1. Sezónu hodnotím dosť zle, na prvých dvoch pretekoch SP sa pokazila motorka a do posledných dvoch už som nenastúpil kvôli zlomenej stehennej kosti. Stred sezóny išiel celkom dobre, škoda toho pádu, tie časy mohli isť ešte určite dole. Ale musím poďakovať môjmu otcovi, Firma HOFFER, Milošovi Balážovi a Maxovi Kovalčíkovi MOTOCLUB BALÁŽ a samozrejme Peťovi Šurinovi SLOVAKIARACING, bez ktorého by Slovensky pohár určite nebol.

2. Určite chcem ísť Majstrovstva Slovenska. Aj keď ešte poriadne neviem na akej motorke, ale niečo sa rysuje, tak dúfam, že všetko bude, ako je na pláne.

——————————————————————————————

Mário Majerov, Vajco racing, MM SR skútrov v triede, Slovenský pohár CPM 125 SP:

1. Sezónu hodnotím ju celkom úspešne, aj keď v Slovenskom pohári CPM mi stroje nešlapali, čiže som sa zúčastňoval ako divák, ale organizácia a ceny a všetko naokolo vrátane atmosféry, bolo úplne super. Z pohľadu skútrov to bola fajn sezóna, aj keď som sa trápil, nevedel som motoricky dohnať súpera, aj keď jazdecky som ho prevyšoval. No darmo plakať nad rozliatym mliekom, ďalšie sezóny budú snáď lepšie, len musím skritizovať preteky v Maďarsku, ktoré neboli organizačne zvládnuté zo slovenskej strany a ako na každom zahraničnom podujatí bola len mala účasť jazdcov a to boli len tí poprední, ktorým šlo o body a pretekali o tituly, celkovo to bolo aj zlé, keďže máme málo tratí a tie čo sú na Slovensku neboli dostatočne využité.

2. Moje plány a ciele do ďalšej sezóny sú postúpiť o triedu vyššie, no všetko sa uvidí podľa sponzorov ako sa mi k tomu vyjadria a ako sa hovorí, všetko je vo hviezdach.

——————————————————————————————

Štefan Vacula, Motošport klub Unín, MM SR Oldtimerov, UEM Cup Oldtimerov:

1. Tohtoročná sezóna sa mi pomerne vydarila, hoci tak, ako aj iných pretekárov, ani mňa neobišli technické problémy s motocyklom. Na pretekoch v Holíči po odjazdení tréningu v kategórii Oldtimer A2 a ukončení tréningu v O-Paráde mi odišlo ložisko na prevodovke a preto som už nemohol nastúpiť do pretekov. Celkovo som obhájil titul Majstra Slovenska v kategórii A2 a UEM v kategórii A2 som obsadil druhé miesto, v O-Paráde som obsadil štvrtú priečku.

2. Moje plány do novej sezóny? Zúčastniť sa všetkých pretekov Vintage – Oldtimer v rámci Slovenska a UEM a možno niektorých pretekov v susednom Česku. Potešilo by ma viac prírodných okruhov na Slovensku. Hlavnému organizátorovi pretekov Vintage a UEM na Slovensku prajem štedrých sponzorov, aby mohol naďalej tieto podujatia pre nás organizovať. A rovnako chcem za podpory manželky a nášho klubu formou rôznych akcií oboznamovať deti a mládež s motocyklovým športom a získavať nových jazdcov pre túto disciplínu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *