Dve otázky pre slovenských pretekárov (1.)

Richard Karnok 4

Prelom rokov je vždy časom hodnotenia uplynulej sezóny a plánov pre sezónu budúcu. Oslovili sme preto slovenských pretekárov práve s dvoma otázkami:

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

V nasledujúcich dňoch vám teda budeme každý deň prinášať odpovede troch našich jazdcov, resp. jazdkýň.

——————————————————————————————

Sandra Stammová, MSS Bathams Kawasaki, British Superstock 1000 Championship:

1. Ťažko odpovedať v krátkosti, ale bola to extrémne náročná sezóna po viacerých stránkach, zažila som od najhorších dní po tie najlepšie vrátane víťazstva na Costa Rica, čo bolo moje prvé, takže som zakončila 2012 na vrchole a motivovaná na 2013.

2. Mojim cieľom je pripraviť sa 110 % fyzicky aj psychicky a posunúť sa vyššie v porovnaní s rokom 2012, čo ma posunie bližšie k môjmu dlhodobému cieľu… Taktiež vylepšiť si časy na každom okruhu kde budem pretekať alebo testovať, pretože pozícia je relatívna, záleží aká konkurencia bude budúci rok a koľko jazdcov sa prihlási do našej triedy v šampionáte. V podstate ešte nemám vyriešené kde budem jazdiť a či budem jazdiť, záleží na sponzorskom… Ale mam rozbehnutých zopár možností: British Superbikes, Ázijský supersport, Malajzijský Superbike, alebo Superbike v Emirátoch. Tak dúfam, že jedna z toho vyjde…

——————————————————————————————

Štefan Bunčiak, majiteľ a pretekár tímu SG Fix Racing (Alpe Adria Championship, M SR 125 SP a Superstock 600):

1. Bola to pre náš tím najlepšia sezóna v celej jeho histórii. Ruža a Puškár sa vo svojich triedach stali majstrami Slovenska a vicemajstrami v Alpe Adrii. Svoje výsledky nehodnotím, možno len 3. miesto v M Slovenska na Slovakia Ringu. To bolo príjemné. V uplynulej sezóne som naozaj neriskoval, odležal som si pred rokom dosť :-), no aj tak som obe kvalifikácie v Taliansku spoznával štruktúru asfaltu telom :-).

2. V sezóne 2013 budeme Team SG FIX RACING tvoriť len Vlado Ruža a ja, ukončil som spoluprácu s Michalom Puškárom. Mali sme rozpracovaný projekt, kde do nášho tímu mal prísť ďaľší jazdec plus sponzor. Tento týždeň sa projekt ukončil neúspechom, sponzor nemá ochotu investovať a teda nepribudne ani nový pretekár. Budem s najväčšou pravdepodobnosťou jazdiť M SR, AA, aj preteky organizované ČSMS. Takže všetko, čo sa pôjde v okolí, podľa chuti. Motocykle zostávajú tie isté, len meníme farby.

——————————————————————————————

Jaroslav Černý, Vector Bily KM Racing Team (Medzinárodné majstrovstvá Nemecka a ME Supersport):

1. Určite nie som spokojný, dobrý začiatok, potom zranenie a zase výborný koniec, kde ešte stále čakáme na rozhodnutie, ktoré stále neprišlo, keby mi uznali to umiestnenie na ME, tak by to bola úspešná sezóna…

2. Ťažká otázka, pretože máme viacero možností čo a kam, zvažujeme čo by bolo najlepšie riešenie, každopádne to v čo sme dúfali, teda MS Supersport, nám zatiaľ nevychádza, a tak uvidíme, všetko je to len a iba o peniazoch.

 

4 komentárov k článku “Dve otázky pre slovenských pretekárov (1.)

    1. V roku 1990 sa pýtali jedného pretekára automobilových MS prototypov, že aký je rozdiel medzi ich šampionátom a formulou 1. Odpovedal, že vo formuli 1 pozná divák každého jazdca a v prototypoch pozná jazdec každého diváka…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *