Dva poháre z Hořic pre Davida Hanzalíka

Richard Karnok 7

Na jednom z najprestížnejších podujatí na prírodných okruhoch v Európe, „300 zatáček Gustava Havla“ v českých Hořiciach, štartoval David Hanzalík z Kopčian, ktorý sa po úspešnom vystúpení na okruhu v Starom Měste chcel opäť blysnúť dobrými výsledkami. Šancu si zvýšil opäť účasťou v troch triedach, keď štartoval na 125-ke, 250-ke a v triede Twin, kde vlani v Českej republike aj celkovo zvíťazil.

V triede 250 CRR v nedeľu nemal ďaleko od víťazstva. „Zle som odštartoval, motorka šla na zadné koleso, musel som spomaliť a prepadol som sa na šieste miesto,“ vraví David. „Potom som sa ale rýchlo posúval dopredu a vedel som, že mám na víťazstvo. No preteky boli prerušené a to mi celkom pokazilo náladu. Po reštarte už to nebolo ono a s istotou som si teda prišiel pre pohár za druhé miesto.“

Vo svojej vlaňajšej majstrovskej triede Twin vybojoval opäť druhé miesto za výborným českým jazdcom Michalom Dokoupilom. Ktovie ako by boli preteky dopadli, keby u Davida fungovalo všetko na sto percent. „Na zadnom kolese som mal obutú staršiu pneumatiku a chvíľami mi to teda riadne šmýkalo…,“ vysvetľuje. „Komické na tom je, že jeden zo súperov na mňa v cieli podal protest s tým, že mám väčší obsah motoru ako je povolené. Takže sme museli rozoberať motocykel a potvrdilo sa, že to nie je pravda. Asi ho veľmi mrzelo, že do svojho motocykla investoval toľko peňazí a ja som ho porazil s mojou motorkou… No ruky sa kúpiť nedajú a snáď to ten dotyčný pochopil.

Nechýbalo však veľa a David si možno mohol domov odniesť možno aj pohár za pódium z pretekov 125 Sportproduction. „V kvalifikácii som mal ôsmy najrýchlejší čas, ale zadrel sa mi motor, museli sme dať nový, ale s inou prevodovkou a už nebol čas na vyskúšanie,“ vraví. „Preto som do samotných pretekov šiel tak trochu naslepo, nevedel som ako sa motorka bude správať. Samozrejme chcelo to inú rozetu, motor sa chcel stále pretáčať, a tak som nakoniec spokojný aj so siedmym miestom.“

7 komentárov k článku “Dva poháre z Hořic pre Davida Hanzalíka

  1. davi ja nevim otom že by sme tam mali inu prevodovku :-)),ja si myslim že to bolo tym že natom nahradnom motore bolo všetko nove a bolo to nezajete a ešte to išlo tak natažko,inak pekna praca v ciely,gratulujem.

    1. Tak si sťažuj v Aprilii Taliansko,lebo sa jednalo o sériový motor na ktorý sme osadili náš valec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *