Druhý ročník Junior Moto Academy je predo dvermi

Richard Karnok 2

Po mimoriadne úspešnom prvom roku detskej motoškoly je pred nami jej druhý ročník. V článku sa dozviete všetky potrebné informácie. Na stránke www.motoakademia.sk je aj aktualizovaný zoznam prihlásených, momentálne obsahuje osem mien.

O prvom ročníku sme vás na našich stránkach priebežne podrobne informovali, a tak výhodou je, že noví účastníci vedia do čoho pôjdu a môžu vidieť, aké úspechy vlaňajší absolventi dosiahli. Priblížime vám teda o čo v Junior Moto Academy ide.

* Chcete ponúknuť svojmu dieťaťu inú alternatívu využitia voľného času?

* Máte záujem viesť svoje dieťa k aktívnemu spôsobu života?

* Chcete, aby sa Vaše dieťa naučilo zdolávať prekážky a budovalo si pevnú vôľu?

* Máte vzťah k motorizmu a páčia sa Vám motocykle?

Ak ste spontánne na tieto otázky vo väčšine prípadov odpovedali „ÁNO“, tak naše ďalšie informácie sú určené práve pre Vás.

Hľadáme talentované deti, ktoré snívajú o živote na pretekárskych tratiach ako úspešní jazdci, nasledovníci veľkých pretekárov rýchlostného motocyklového športu Valentina Rossiho, Casey Stonera, Gábora Talmácsiho, Karla Abrahama, či úspešných Slovákov Vlada Ružu, Tomáša Krajčího, Jara Černého, Tomáša Svitka, alebo Lukáša Jasenského.

TERAZ JE TÁ SPRÁVNA PRÍLEŽITOSŤ
Ešte donedávna bolo veľmi ťažké na Slovensku takéto sny naplniť… Vznikom pretekárskeho okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni neďaleko Dunajskej Stredy sa zaplnilo obrovské vákuum slovenského motoristického športu, ktoré dlhé desaťročia bránilo jeho napredovaniu, rozvoju. Myšlienky Junior Moto Academy sa ujalo vedenie SLOVAKIA RING AGENCY, s.r.o. a občianske združenie Motoclub Lehnice. Poslaním je vytvorenie strediska výučby mladých talentov pre cestný motocyklový šport, nábor mladých ľudí, ktorých rýchlostný motocyklový šport bytostne zaujal, nosia v sebe talent pre tento šport a sú odhodlaní za pomoci rodinného zázemia obetovať svoj čas a energiu k dosiahnutiu vytúženého cieľa.

O PROJEKTE JUNIOR MOTO ACADEMY
Práve existencia pretekárskeho okruhu Slovakia Ring bola inšpiráciou pre činnosť motocyklovej školy pre cestné motocykle,  ktorej predpokladom bolo aj obstaranie vhodného športového náradia k úspešnému prevádzkovaniu tejto akadémie.
Projekt rieši zapožičanie motocykla, výstroje a odborné trénerské vedenie.
Je ideálnou príležitosťou overiť si ako na tom vaše dieťa je, či má záujem, či má nadanie. Naučíme ho prvé kroky, vysvetlíme  čo potrebuje pre svoj ďalší rast a pripravíme do sveta motocyklových pretekov.
V apríli sa uskutoční nábor záujemcov, z ktorých sa vyprofilujú mladé talenty, ktoré pod vedením inštruktorov – skúsených pretekárov – nadobudnú pretekárske návyky, zručnosti a skúsenosti, čím sa vytvorí predpoklad vychovať novú generáciu mladých športovcov schopných obstáť aj na medzinárodnej úrovni.

ČAKÁME PRÁVE NA TEBA!
Ak si sa pre tento šport rozhodol aj ty neotáľaj a zaregistruj sa do radov záujemcov najneskôr do 10. apríla na adrese automotoklub@slovakiaring.sk, alebo cez registračný online formulár na stránke www.motoakademia.sk.

Stretnutie rodičov a detí s organizátormi sa potom uskutoční 14, apríla na Slovakia Ringu, o podrobnostiach budeme emailom informovať všetkých prihlásených.

TRI FÁZY VÝUČBY
V prvej fáze sa zameriame na základy jazdy na motocykli s dodržaním prísnej postupnosti osvojenia si základov ovládania stroja.

V druhej fáze si účastníci osvoja základy techniky jazdy na pretekárskom motocykli, pričom podmienkou účasti v druhej fáze výcviku je absolvovanie fázy prvej.

V tretej fáze potom využitím skúseností a návykov z predošlých fáz výcviku bude prebiehať výučba športových poriadkov, techniky a taktiky pretekania s praktickými mini-pretekmi účastníkov, s nácvikom štartovej procedúry ako aj ostatných častí pretekov až po dojazd do cieľa. Absolventi tretej fázy budú pripravení k štartu do ozajstných pretekov so všetkým čo k nim patrí.

2 komentárov k článku “Druhý ročník Junior Moto Academy je predo dvermi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *