Druhé kolo Troliga Bus Cupu sa konalo na Slovakia Ringu

Richard Karnok 10

V piatok sa na Slovakia Ringu uskutočnilo druhé kolo trojdielneho seriálu Troliga Bus Cup, ktoré sa koná pod hlavičkou Českého svazu motocyklového sportu. Na mieste sa predstavili aj slovenskí motorkári.

A najúspešnejším z nich bol aj tentoraz Pavol Skovajsa (na snímke), ktorý rovnako ako na prvom podujatí v Brne zvíťazil v triede 125 SP. V klasifikácii „dakšnov“ sa z našich umiestnili na 5. mieste Róbert Malík, na 8. Milan Hanzalík a na desiatom Vladimír Petrovič.

V triede do 600 ccm skončil na druhom mieste prekvapivo v tejto triede štartujúci Miroslav Sloboda, štvrtý bol Štefan Bunčiak. Víťazstvo v triede nad 600 si vyjazdil bývalý majster Slovenska Zbyněk Čech, za ním na druhom mieste skončil David Hanzalík.

Niekoľko slovenských jazdcov sa predstavilo aj v pretekoch tried do 600 a nad 600 ccm pre nelicenčných motorkárov. Štvrté miesta vo svojich triedach si vyjazdili Milan Murgaš a Andrej Haberl.

Skupina A – motocykle Klasik do 250 ccm
Skupina A – motocykle Klasik nad 250 ccm
Skupina B – 125 SP/GP + 250 SP/GP
Skupina C – do 600 ccm + nad 600 ccm
Skupina D + E – doplnkový program (preteky jazdcov bez licencie)

Záverečné tretie kolo pohára sa uskutoční 12. júla opäť na Slovakia Ringu.

10 komentárov k článku “Druhé kolo Troliga Bus Cupu sa konalo na Slovakia Ringu

 1. Tak akurat som tam volal a vypada to tak ze to fakt bude v Brne samozrejme termin dodržany nebude ale bude nejaky nahradny.

  1. no tak to je v prdeli!! jo holt to asi zase dela nekdo pro prachy pac jinak to neni mozne ! to je kurva profesionalita jak svina at jdou do prdele
   sory za sproste slova ,ale slusne se to neda !!!!!

   1. Důležité upozornění všem jezdcům! Třetí závod seriálu Troliga Bus Cupu se přesouvá z původního termínu 12. 7. 2012 na 25. 9. 2012. Místo konání zůstává stejné – tedy Slovakia Ring.

 2. Zaslechl jsem něco o tom, že na Slovakiaringu se ten třetí nepojede a místo toho se pojede snad znovu Brno.

   1. Pýtal som sa na to včera riaditeľa Slovakia Ringu, bol z tej info prekvapený, povedal že to prešetrí!

 3. tak první závod to měli někteří dotované !! na druhý to nebylo tak se nedostavili, jsem zvědavý na třetí závod ,ten se zase kryje s volnou v Mostě!! 🙁

 4. Velká škoda, že na rozdíl od prvního závodu v Brně, se zde sešlo poměrně málo jezdců.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *