Deti z motoakadémie pretekali v Pardubiciach

Richard Karnok

Prvé neoficiálne preteky v tomto roku absolvovali deti z Junior Moto Academy minulý víkend na minibikovej trati v Pardubiciach. Správu o ich účasti nám priniesol ich hlavný „vychovávateľ“ Martin Čermák.

Ani škaredé počasie neodradilo Čermových chlapcov, aby sa zúčastnili prvých neoficiálnych pretekov. Piatkové tréningy boli ešte síce za veľmi krásneho počasia, ale záver už sprevádzal silný vietor a dážď, ktorý trval po celý sobotný deň. Prvý voľný tréning sa išiel ešte na mokrej trati, ale už kvalifikácia sa šla na suchu. Celá sobota bola veľmi chladná a to poznačilo aj niektoré výkony našich detí.

cermo-deti5Celkový počet pretekárov bol 18 a z toho bolo šesť slovenských detí. Český organizátor by mal do budúceho roku zvážiť spoluprácu so slovenskou federáciou, nakoľko by to oživilo celý seriál. Ale aj napriek tomu sa konali krásne preteky, za čo patrí Ondrovi Honzákovi veľká vďaka. Novo rozvíjajúca sa kategória PW 50 bola na pretekoch ako hosťujúca, keď sme mohli po dohode s Ondrom štartovať v rámci tréningu, nakoľko sa v Pardubiciach šiel český majstrák v minibikoch.

V piatok počas voľných tréningov na trati dominoval Maťko Čermák, ktorý si to naozaj veľmi užíval. Dokonca zaostával za ním aj Maxo Repák, ktorý mu to v sobotu oplatil. Vasilko Lipický a Leo Sloboda sa pomaly ale isto dostavali do tempa a svoje časy stále vylepšovali. Kubo Mazsár sa k nám pridal až v sobotu, pretože prišli do Pardubíc až v piatok večer. Kubo jazdil v sobotu aj triedu minibike A, čo mu veľmi pomohlo sa adaptovať na celkom nové PW 50. Naším šiestym pretekárom bol Majko Zajac, ktorý jazdi už vo vyššej kategórii minibikov. Spoločne sme tvorili obrovský slovensky tím, ktorý si nikto v paddocku nemohol nevšimnúť.

V kvalifikácii obsadil prvé miesto Maxo Repák, druhý čas si aj po problémoch vyjazdil Maťko Čermák pred tretím Kubom Mazsárom. Ďalšie miesta obsadili Vasilko Lipický s Leom Slobodom.
Preteky prebehli bez najmenších problémov, decká zvádzali na trati krásne súboje a otcovia sa občas v úlohe divákov museli chytať za srdiečko a stavať sa zo sedadiel… Dvoje pretekov nakoniec určili víťaza v triede PW 50, kde prvé miesto získal suverénne Maxo Repák pred Kubom Mazsárom a Maťkom Čermákom. Štvrté a piate miesto si rozdelili Vasilko Lipický s Leom Slobodom. Najrýchlejšie kolo pretekov v triede PW dosiahol Maťko Čermák časom 0:40,159, čím tatinka veľmi potešil 🙂

Preteky ako aj cestu domov sme zvládli  bez zranení, všetkým zúčastnením patrí veľká vďaka a my sa opäť stretneme 16. a 17. 5 .2014 vo Vysokom Mýte na ďalších pretekoch, odkiaľ vám prinesieme pekných pár zážitkov.

Text: Martin Čermák
Foto: archív autora