Deti z akadémie na sústredení na Talmácsi Ringu

Richard Karnok 1

Maďarsko 6. a 7. októbra. V sobotu skoro ráno vyrazila kolóna áut zo Slovakia Ringu smer Maďarsko „Dabas, Kecskemét“. Po príchode na miesto diania do Dabasu na TALMACSI RING sa nás hneď ujal osobne pán Talmácsi, ktorý nám najprv predstavil svoj ring a trofeje jeho syna spolu z replikami jeho motoriek a originálmi kombinéz.

Hneď po tom sa všetci jazdci po krátkej rozcvičke prezliekli do kombinéz a pripravili sa na asi najväčšie prekvapenie dňa! Keďže sme si brali so sebou aj vlastnú techniku na trénovanie, oznam Talmácsiho nás prekvapil: Svoje stroje nevykladajte! Trénovať dnes budeme na našich strojoch YAMAHA PV 50“. Nastal výbuch smiechu, ale vaď sranda musí byť. Vtedy sa už všetko začalo ako na riadnom tréningu. Najprv teória.

Zobrala sa motorka Martin Simon na ňu sadol a začal popis posedu, náklonov a držania tela v zákrutách a samozrejme mnoho ďalších dôležitých informácii.  A boli sme pripravení na jazdu. No pre niektorých to bola ozaj vážna zábava. Keďže medzi nami boli aj starší a vyšší bolo spočiatku trochu problém sa na takú malú motorku uložiť. Keď už spomínam tých starších, boli medzi nami aj jazdci  juniorského výberu SMF Barbora Jakubičková, Richard Farkaš, Paľo Mihalkovič a Martin Janega.

Celodenný tréning mal čo do seba. Pán Talmácsi osobne pristupoval ku každému z jazdcov. Kontroval posed, štýl, vysadanie, náklony…

Už po obede bolo vidieť na tvárach únavu, ale aj zamyslenia sa nad novinkami štýlu, ktorý bol pre nás úplnou novinkou. Nielen deti, ale aj tréneri mali so vstrebávaním informácii čo robiť. Bolo tam toľko zaujímavého.

Podvečer sa dočkali aj súťaženia chtiví. Mali krátke preteky. Chlapci ako praví gentlemani nechali pole position Barborke.

Po pretekoch a poďakovaní domácim sme sa presunuli na hotel do Dabašu, kde sme po večeri  rozobrali prvý tréningoví deň a vybrali sme sa spať. Teda aspoň tí, ktorí stihli zaspať skôr ako začala miestna diskotéka. No ale nevadí. Oddýchnutí sme ráno vyrazili do Kecskemétu na druhý tréningový deň.

Tu začal opäť tréning naplno. Všetci jazdci tentoraz už na svojich strojoch vyrazili na veľmi peknú trať. Bola ako stvorená na skúšanie si nových posedov a prejazdov zákrut. Všetci z prítomných boli milo prekvapení, ako sa dá zrýchliť, keď sa jazdí ako treba.

Záverom by som chcel poďakovať všetkým ktorí sa zúčastnili za príkladný prístup k tréningom. Samozrejme moja vďaka patrí aj pánovi Talmácsimu a jeho perfektnému tréningovému programu. Boli sme maximálne spokojní. Aj táto fotografia na záver hovorí o tom, že sa oplatilo prísť a učiť sa.

Tešíme sa nabudúce!

Foto a text: PAGY

Jeden komentár k článku “Deti z akadémie na sústredení na Talmácsi Ringu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *