Denisa Kováča na pretekoch EST vo Francúzsku potrápila technika

Richard Karnok

Cez víkend sa konalo ďalšie podujatie európskeho pohára skútrov, tentoraz na kartingovej trati Juvaincoirt vo Francúzsku. Na mieste nechýbal slovenský pretekár Denis Kováč.

Denis Kováč:
„Keďže do Francúzska to bola diaľka 1100 kilometrov, vyrazili sme už vo štvrtok skoro ráno. Trať som nepoznal a v piatok, keď sa začali voľné tréningy, tak nastali technické problémy s motorom. Vymenili sme ho a vyskúšali niečo vykúzliť, ale darmo.
V sobotu v kvalifikácii som sa umiestnil na 7. mieste z dvanástich. V nedeľu ráno do warmapu som ešte vymenil motor, ale začala tiecť voda, takže nasledovala ďalšia rýchla výmena a hurá na preteky. V prvých som skončil na 10. mieste, keďže motor, ktorý sme mali prichystaný zlyhal. Do druhých pretekov som už nenastúpil, nakoľko to bolo trápenie.
Ale aj takéto sú preteky a mali sme smolný víkend. Aj tak ďakujem Vladkovi Gudabovi za to, že pomáhal na diaľku a Patek family, s.r.o, Raptors gym Trnava.“