Denis Kováč uspel na prvom podujatí európskej trofeje skútrov v Chebe

Richard Karnok

Cez víkend sa v českom Chebe konalo prvé podujatie European Scooter Trophy, ktorého sa už tradične a veľmi úspešne zúčastňuje aj slovenský pretekár Denis Kováč. Rovnako úspešne sa predviedol aj počas víkendu, keď vybojoval pódium.

Denis Kováč:

„Na miesto sme vyrazili vo štvrtok, keďže sme vedeli, že konkurencia bude veľká a chceli sme tak v piatok niečo potrénovať. V piatok nám zlyhala technika a ostalo nám iba pozerať na ostatných ako trénujú.

V sobotu nasledovali voľné tréningy, do ktorých som sa už zapojil, a dve merané kvalifikácie. V kvalifikácii som vybojoval 5. miesto, čo nebolo až také zlé, pretože v jednej sekunde nás bolo 5 jazdcov (Andreas Lukas, Toso Adrian, Monaya Gregory, Dustin Schnell). Pocit z kvalifikácie bol dobrý, pretože som dokázal držať krok aj so špicou.

V nedeľu ráno nám začalo pršať a nastala panika, ktoré pneumatiky obuť. Päť minút pred štartom sme sa rozhodli pre slicky, čo bola správna voľba. V prvých pretekoch po dobrých súbojoch a páde som skončil na druhom mieste. V druhých pretekoch to boli opäť skvelé súboje a skončil som tretí, čo spolu znamenalo druhé miesto celkovo.

Som rád, že Vladko Gudába cez zimu opäť čaroval a dokázali sme držať krok aj s tými najlepšími, začo mu veľmi pekne ďakujem. Samozrejme ďakujem aj ostatným partnerom, Comacc stav, Pátek family, s.r.o, Jutex, Scootland, Raptors gym Trnava.“

Tlačová správa Denisa Kováča

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *