Denis Kováč na European scooter trophy v nemeckom Harz-ringu

Richard Karnok

Cez víkend sa konalo tretie podujatie European scooter trophy v nemeckom Harz-ringu, na ktorom sa predstavil aj úspešný slovenský pretekár Denis Kováč.

Denis Kováč:

Druhého podujatia v belgickom SPA sme sa nezúčastnili, pretože nastala technická chyba a bola by škoda sa len tak zúčastniť. Do Nemecka sme vyrazili už vo štvrtok, pretože nás čakala dlhá cesta. V piatok nás čakali voľné tréningy, a už sme vedeli, že konkurencia je nachystaná 😃

V sobotu nás čakala kvalifikácia, kde som získal 4. miesto so stratou na prvého +0.900 s. Vedel som, že to v pretekoch bude takže, takže som sa poradil z Marekom Zimom a Vladkom Gudabom. V nedeľu do ranného warmup lapu to vyzeralo, že skúter funguje. V prvých pretekoch som skončil štvrtý, v druhých tretí, no aj tak to nevydalo na pódium, ale boli to super preteky.

Motor Vladko Gudaba nachystal perfektne, no bohužiaľ, už aj konkurencia bola trošku lepšia a držať krok bolo ozaj náročne. Ďalšie preteky nás čakajú v nemeckom Wittgenborne, kde nebudeme určite chýbať. Chcem sa poďakovať: Comacc stav, Patek family s.r.o., Gudaba performance, Scootland, Zewla 14#, frajerke, že absolvovala takú dlhú cestu a maminke.

Tlačová správa Denisa Kováča

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *