Daruj krv pre Květku

Richard Karnok

Mnohí z motorkárov a motocyklových pretekárov dobre poznajú veľkú fanúšičku Květku Januríkovú, ktorá sa však v ostatných rokoch čoraz menej objavuje na motocyklových pretekoch. Nie je to však preto, že by Květka na preteky zanevrela.

Dôvodom je, že jej nezdravé srdiečko zvládne veľmi málo a každý väčší výlet z Ružomberka, jej domova, ju môže ohroziť na živote. Jej nádejou je srdiečko nové a práve naňho v tejto chvíli Květka čaká. K tomu, aby mohla podstúpiť transplantáciu však potrebuje nielen srdiečko, ale aj krv. A tu sa otvára šanca pre všetkých, ktorým máme záleží na Květkinom zdraví. 

Krv môžete darovať akejkoľvek skupiny, pokiaľ tak urobíte, treba na odbernom mieste uviesť, že krv je pre: „Květoslava Januríková, 11. 7. 1964“. Ak máte aj inú krvnú skupinu, Květke bude nahradená tou správnou. Po tom, ako darujete krv, dostanete potvrdenie, že ste na Květkine meno darovali krv, ktoré zašlete odfotené alebo naskenované na adresu karnok@motomedia.sk. Na transplantčnom oddelení musí totiž Květka tieto potvrdenia odovzdať.

Pomôžete?

KDE DAROVAŤ KRV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *