Daniel Kudelás o pretekoch Slovakia Cupu v Kecskeméte

Richard Karnok
Mám za sebou ďalšie, veľmi náročné preteky. Bojoval som nielen so sebou samým, zdravotnými problémami, technikou ale aj náročnou traťou, na ktorej som ešte nejazdil. Našťastie aj po technických problémoch sa mi podarilo postaviť na bedňu a doviesť domov pohár za tretie miesto, ale hlavne dôležité body do celého šampionátu.
 
Kvôli zdravotnému stavu som zvolil alternatívu príchodu na trať až v nedeľu ráno, na základe čoho som mal pred sebou len 2x kvalifikáciu a 2x preteky.
1. kvalifikácia – bola o vyskúšaní motorky po úpravách, ale hlavne o naštudovaní trate.
2. kvalifikácia sa žiaľ ukončila červenými vlajkami po 3 kolách, keď jazdcovi predo mnou strelil motor a značná časť trate ostala znečistená olejom.
1. preteky, hneď po štarte v prvej zákrute došlo ku kontaktu viacerých jazdcov a preteky boli po červených vlajkách reštartované. Žiaľ nedarilo sa mi vôbec dostať do tempa a výsledok je 10. miesto celkovo a 3. miesto v Slovenskom pohári.
Preteky 2 sa obišli bez pádov, ale niesli sa v podobnom duchu. Pomaly sa mi darilo zrýchľovať a dostávať sa do tempa, no výsledok bol rovnaký ako v prvých pretekoch, 10. miesto celkovo a 3. miesto v Slovenskom pohári.

S výsledkom som po všetkých patáliách spokojný, sú pred nami ešte dve podujatia v šampionáte, tak musíme doladiť motorku a hlavne seba, aby som mohol zabojovať o celkovo umiestnenie.

Blahoželám svojim kolegom Majo Michalovič a Milan Dermíšek za skvelý výkon 💪
 
Birizdo Kart Kecskemet 2023
Q – P11
Race 1 – 3. SVK / 10. Absolut
Race 2 – 3. SVK / 10. Absolut
PB: 0:59.284
………. ………. ………. ………. ………. ……….
Poďakovanie za pomoc a podporu:
Hlavnou oporou mi pri týchto pretekoch bola manželka Janka Kudelásová, ktorá tentoraz bola súčasťou tímu 🙂
Daniel Kudelás

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *