Daniel Kudelás o pretekoch Slovakia Cupu Pitbike v maďarskej Visonte

Daniel Kudelás hodnotí svoje vystúpenie na ďalšom podujatí Slovakia Cupu v kategórii Pitbike.

Kvalifikácia – P11
PB: 1:00.00
Race 1 – Slovakia cup 2, absolutné poradie 8
Race 2 – Slovakia cup 3, absolutné poradie 8
Final Position 3

Piatok a sobota bola venovaná trénovaniu a zžívaniu sa s traťou, nakoľko som tu ešte nikdy nejazdil. Trať je nádherná, ale komplikovaná. Postavená je v kopci, prevýšenia hore a dole, odklopené zatáčky, dlhé rýchle tiahle zákruty sa striedajú s vracákmi, povrch nie je dokonalý, ale o to väčší zážitok z jazdy.

Nedeľa – race day

Kvalifikácia 1, bola žiaľ ukončená po 3 kolách, kedy po kontakte dvojice jazdcov záchranka odviezla môjho tímového kolegu z trate na nosidlách. Peter Kermo Kormoczi je borec a dal sa do pretekov dokopy.

Kvalifikácia 2, bola omnoho lepšia, darilo sa mi zrýchľovať, žiaľ v poslednej zákrute pri pokuse ešte zlepšiť čas mi ustrelil predok a ja som to zahodil až skoro do depa. Odniesla si to hlavne motorka. Hlavným problémom bola prasknutá nádrž, ale vďaka Ricsimu Bódisovi sa mi podarilo zohnať novú a pripraviť sa na štart z 11. miesta.

Race 1, štart sa mi celkom vydaril, ťahali sme sa celé štartovné pole vo vláčiku, žiaľ v druhom kole to jeden z jazdcov zahodil, nasledovala červená vlajka a reštart. Po reštarte sa mi nedarilo dostať do tempa, ale udržal som si súperov za sebou a dojazdil do cieľa na celkovom 8. mieste a 2. v Slovakia cup za Majom Michalovičom.

Race 2, urobili sme ešte malé úpravy na podvozku a do pretekov som sa veľmi tešil a veril si. V 3. kole pri pokuse obehnúť Milana Dermíška v súboji o 2. miesto, som to prehnal a ustrelil mi predok. Po páde som okamžite zdvihol motorku a s plným odhodlaním dohnať jazdcov, som si preteky maximálne užil. Podarilo sa mi obehnúť zopár jazdcov no Miňa už nie, takže v cieli som bol na celkovo 8. mieste a 3. mieste v Slovakia cup.

Výsledok – prvé preteky v zahraničí = prvá bedňa, z čoho sa veľmi teším. Nakoľko je to moja prvá sezóna, podarilo sa mi nazbierať dôležite dáta, aby sme sa pripravili na ďalšie preteky. Najbližšie nás čakajú v maďarskom Kecskeméte, tak držte palce 😛