Daniel Kudelás na pretekoch Slovakia Cupu v Dlhej

Richard Karnok
V sobotu sa na kartingovom okruhu v Dlhej uskutočnilo ďalšie podujatie Slovakia Cupu v triede Pit Bike.

 
Máme za sebou ďalšie 2 preteky a výsledok:
Q – P4
R1 – P3 🥉
R2 – P3 🥉
 
S výsledkom, ako celkom som spokojný, ale s detailmi až tak veľmi nie. Cely víkend sa niesol v duchu divokého počasia a očakávania dažďa, ktorý nás mátal celý čas a my sme sa naprehadzovali kolies až až✌️
Piatok od rána poprchávalo, a tak sme pre prvé tréningy zvolili mokré gumy, ale trať už pomaly začínala osychať. K obedu už vykuklo aj slnko a trať už bola ako tak suchá, tak sme to prehodili na slicky 🙂 Samozrejme, znova začalo pršať a s očakávaním búrky v noci sme to znova nachystali na mokro.
 
Predpoveď sa nemýlila a v noci prišla “parádna” búrka, chvála bohu technika a vybavenie to zvládlo bez škôd. Ráno nás čakali 2 merané tréningy, v ktorých sme ešte ladili detaily motorky. Na kvalifikáciu sme znova motorku preskladali na sucho a podarilo sa mi v nej s časom 1:06 vyjazdiť 4. miesto na rošte.
 
Race 1 – po celkom dobrom štarte sa mi darilo držať tempo s najrýchlejšími až do 3. kola, kedy znova začali padať prvé kvapky a traťáci vlajkami signalizovali dážď. Tak som mierne zvoľnil a bezpečne do cieľa dorazil na 3. mieste.
 
Race 2 – ťažké tmavé mraky nás všetkých držali v napätí a očakávaní, aké bude znova počasie. Nakoľko trať bola viac menej suchá, zvolili sme suchú alternatívu, voľba bola chvála bohu dobrá a pršať nezačalo. Preteky som si užil a podarilo sa mi aj zlepšiť čas na 1:05, čo je žiaľ slabšie ako na jar. Do cieľa sa mi podarilo dôjsť na 3. mieste.
 
V celkovom hodnotení to stačilo na bedňu 🥉 a okrem trofeje si domov vezieme dôležité body, ktoré mi pred poslednými dvojpretekmi v maďarkskej Black Star Speedway Visonta dávajú dobrú pozíciu v boji o celkové 3. miesto.
Chcel by som touto cestou poďakovať Michaele Pupákovej za zázemie na trati a Kawa Mann za pomoc s opakovaným prehadzovaním kolies.
Organizátorom – Milos Balaz za parádne preteky.
ZD motorsport a Jan Jankin Seko za prípravu motorky
A ďalším sponzorom a partnerom, ktorí za mnou stoja a fandia
 
Tlačová správa Daniela Kudelása

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *