Daniel Kudelás na druhom podujatí Slovakia cupu Pitbike

Richard Karnok

Slovak Karting Center hostil cez víkend druhé podujatie MMSR mládeže, v rámci ktorých sa jazdí aj Slovakia cup v kategórii Pitbike. Po úspešnom vystúpení v Dlhej ani tentoraz na mieste nechýbal pretekár Daniel Kudelás.

Daniel Kudelás:

Piatok – nemerané voľné jazdy, kde som spoznával trať, nakoľko som sa tu zviezol iba raz cez nášho partnera agentúru PaN moto, testovali sme nejaké zmeny na motorke a užívali si užasnú trať a skvele počasie.

Sobota – začali sme s meranými tréningami, nasledovali kvalifikácie, kde sa mi z kola na kolo darilo zrýchľovať aj vďaka nadupanej konkurencii z Maďarska. Večer nás čakali prvé preteky, kde som odštartoval z 15. miesta. Štart bol štandardne tragický, tak som musel ťahať. Celé preteky som si užíval parádne súboje s trojicou jazdcov, s ktorými sme si nedarovali ani centimeter a viackrát sme si poradie vymenili. V poslednom kole sa mi podarilo chalanov zobrať na brzdy a zároveň si zajazdiť nový osobák na tejto trati, a to 1:07,439 a dôjsť do cieľa na 4. mieste v Slovenskom pohári a na 15. mieste celkovo.

Nedeľa – čakal nás len ranný warmup a následne druhé preteky. Štart sa mi neskutočne vydaril a hneď som sa zapojil do stredu štartového poľa, kde sa mi darilo udržať a dobiedzať na jazdcov predo mnou. Žiaľ preteky bol po dvoch kolách prerušené červenými vlajkami po páde maďarského jazdca. Tak sme si štart zopakovali, tento sa mi už až tak nevydaril a znova som sa dostal do skupinky jazdcov, s ktorými som jazdil prvé preteky. Podarilo sa mi ich všetkých obehnúť, až do chvíle keď po mojej chybe, kde som premotivované trafil vnútorný obrubník a vyletel mimo trať a stratil získane pozície, zároveň v poslednom kole pri obiehaní jazdca o kolo som zvolil zlú stopu a stratil ešte ďalšiu pozíciu. Výsledok bol 16. miesto celkovo a 4. miesto v slovenskom hodnotení.

Celkovo som s víkendom veľmi spokojný, získali sme dôležité dáta, otestovali motorku v ostrom pretekovom tempe so silnou zahraničnou konkurenciou a nazbierali dôležité body do celkového hodnotenia Slovenského pohára.
Veľmi ma teší, že nás prišlo podporiť a navštíviť veľa našich kamarátov, fanúšikov a najbližšie nás čakajú ďalšie dvoj preteky v maďarskej Visonte už tento víkend, takže držte palce GOU OŤO GOU

Photo by Jaroslav Hanus
…………………………
Poďakovanie partnerom a sponzorom

A organizátorom Milos Balaz a spol
 
Tlačová správa Daniela Kudelása

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *