Ďalšie pódium Denisa Kováča v Európskom pohári skútrov

Richard Karnok

Cez víkend 10.-12. júna 2022 sa konalo druhé podujatie Európskeho pohára skútrov v nemeckom Wittgenborne, ktorého sa opäť zúčastnil aj slovenský pretekár Denis Kováč. Ten opäť bojoval o najvyššie priečky!

Denis Kováč:

„Keďže som na tejto trati nikdy nejazdil, nepoznal som ju, a preto sme sa rozhodli vyraziť už vo štvrtok, pretože nás čakala cesta dlhá 900km. V piatok ráno sa začali voľné tréningy a jazdilo sa celý deň. Spoznával som trať a učil sa. V sobotu som bol viac na zemi ako na trati, keďže som chcel držať krok s tými najlepšími 🙂 Čakali nás dva merané tréningy. V tých to bolo veľmi teste, získal som tretie miesto na štarte a nechal za sebou mená ako Andreas Lukas, Yanick Ong, Dustin Schnell.

V nedeľu sa konali dvoje preteky. V prvých som skončil na druhom mieste. V druhých som spadol z druhého miesta, pretože som držal krok s Dánom Stefanom Andersenom. Prepadol som sa na 10. miesto a skončil nakoniec siesty. Celkovo som teda vybojoval tretie mieste, z čoho sme mali veľkú radosť.

Ale tejto radosti by sme sa nedočkali, kebyže Vladko Gudába opäť nečaruje a neprichystá motory na 110 percent, za čo mu patrí najväčšie Ďakujem. Samozrejme, chcem poďakovať Raptors Gym Trnava, trénerovi Adrianovi Polakovičovi, Qbond, Qkomaxit a Pátek family sro.“

TS Denisa Kováča

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *