DAFIT FILLA Racing Agency už 9. a 10. augusta na Slovakia Ringu!

Richard Karnok

V dňoch 9. a 10. augusta zavíta na Slovakia Ring špičková česká agentúra DAFIT FILLA Racing Agency, ktorá prichádza s bonusmi, ktoré by si nemal nechať ujsť žiadny motorkár!

NOVINKA NA SLOVAKIA RINGU! DJ A PÁRTY!
Čaká nás poriadna porcia voľných jázd rozdelených do skupín podľa výkonnosti. Druhý deň využijete aj voľné jazdy a môžete sa prihlásiť do dobrovoľných pretekov svojej kategórie o skvelé ceny a trofeje. Ako novinku sme pripravili živú muziku DJ Davida Steinigera, ktorý nás bude sprevádzať a hrať celý prvý deň, kedy po podvečernej agentúrnej losovačke o ceny z tomboly, rozbiehame párty. Na pitie, vrátane piva zadarmo, bude pripravený aj MORGAN s Colou za 25,- Kč / 1 EURO.

Na čo sa ešte môžeš tešiť?
▶ Pivo zadarmo po celú dobu akcie zadarmo pre všetkých vrátane sprievodu
▶ Občerstvenie (steak) v cene
▶ bezodné energetické nápoje po celú dobu akcie zadarmo pre všetkých
▶ Transpondér (časomiera) v cene
▶ Profi fotky ZADARMO (fotky v plnom rozlíšení v cene štartovného)
▶ Inštruktori zadarmo (rezervácia na mieste, vždy ráno v deň jázd)
▶ Agentúrne losovačky o hodnotné ceny (pre tých, čo majú zaplatený dvojdeň)
▶ Pneuservis na mieste za 100,- Kč / koleso
▶ Možnosť zapožičania motocyklov Yamaha proti vratnej kaucii

Agentúra DFRA.cz zavíta na Slovensko v tohtoročnej sezóne iba raz, ale bude to stáť za to. Čaká nás veľká letná nadupaná akcia! Stačí len kliknúť sem a registrovať sa na toto jedinečné podujatie!

AJ ÚPLNÝ ZAČIATOČNÍK MÔŽE ÍSŤ PRETEKY S DAFIT FILLA RACING AGENCY!

Ešte je veľa vás, ktorí ste si neskúsili dobrovoľné preteky, ktoré je možné vyskúšať počas druhého dňa dvojdňovej akcie agentúry DAFIT FILLA Racing Agency. 

PREČO ÍSŤ DO TOHO A AKO NA TO? PRETEKY SÚ NAJLEPŠÍ TRÉNING

Mnohých z vás okruh lákal a začali ste jazdiť voľné jazdy z rôznych dôvodov. Niekto má radšej okruh ako cestu, niekto chcel skúsiť potenciál svojho stroja, niekto proste chce vyložene pretekať. Stretli sme sa ale aj s ďalšími, ktorí u nás jazdí voľné jazdy, využívajú inštruktorov a pokukujú po pretekoch. Nevedia či majú, nemajú a čo je vlastne čaká. O pretekoch, nehľadiac na umiestnenie, sa ale hovorí, že je to najlepší tréning. Prečo? Štartujete v rade medzi ostatnými s prakticky zhodným časom, kedy po štarte máte pred sebou len rýchlejších a za sebou pomalších jazdcov. Rýchlejší vám ujdú, pomalším ujdete vy a máte prázdnu trať. Áno, prázdna trať pokojne aj po celú dobu pretekov. Alebo jednoducho začnete na pohodu pretekať a pôjdete v skupinke.

AKO PREBIEHA ŠTARTOVÁ PROCEDÚRA?

Po prvom dni, kde sú jazdy nazvané ako voľné, nasleduje „pretekový deň“. Dopoludnia sú vlastne voľné jazdy tiež ako prvý deň, ale s rozdielom, že váš najlepší čas na kolo bude vytiahnutý a započítaný. Môžete sa hlásiť do pretekov počas celého dopoludnia, až do obedňajšej pauzy pri registrácii – časomiere. O 13. hodine je registrácia do pretekov ukončená! Potom nasleduje ešte jedna voľná jazda vo vašej kategórii (máme po celú dobu 4 skupiny a to A, B, C D, aby pokročilí nejazdili medzi začiatočníkmi). Po popoludňajších voľných jazdách štartujú preteky. Kategórie 600 a 1000 zvlášť, a potom OPEN (RACER – NAKED) čo je mix zvyšku motoriek, čo sa nekvalifikovali svojím časom do hlavných pretekov 600 alebo 1000, zoradených podľa času, ktorý zašli opäť počas dopoludnia. Pred pretekmi hlásime, že sa nabieha do nájazdového kola. EXIT je otvorený 2 minúty.

Potom prídete na štartový rošt, kde sú ceduľky s vaším št. číslom a postavíte sa na svoje miesto. Tento štartový rošt je vyvesený aj pred pretekmi na registrácii, takže viete presne už predtým, kam pôjdete na miesto. Na štarte sú ešte členovia DFRA tímu, takže keby ste ani tam nevedeli, navedú vás priamo na vaše miesto. Po tom ako ste zrovnaní, vpredu pred celým štartovým poľom stojí štartér s červenou vlajkou v ruke. Začne prebiehať štartovým poľom a akonáhle prebehne, tento rad odštartuje do zahrievacieho kola. Neštartuje sa hromadne, to sa necháva na ostrý štart. Pri tomto štarte si môžete natrénovať, ako sa vám asi môže podariť štart, a ako vychádzajú kvalty po štarte do prvej zákruty. Napríklad v Brne máte na konci cieľovky 6tku a radíte na 3-4 kvalt, ale po štarte máte len zaradenú max 5tku. Preto odradíte len o dva kvalty a nie o 3. Je to veľký rozdiel, ktorý je dobré si skúsiť práve v zahrievacom kole, aby ste v pretekoch po štarte išli rýchlejšie a plynule. Následne prejdete už celé kolo najlepšie ako viete a radíte sa potom ešte raz na svoje miesta na štarte. Stále tam bude tím DFRA, takže nezablúdite. Potom už sledujete červený semafor a po zhasnutí svetiel štartujete hromadný štart. Keď odštartujete, je to na vás či chcete pretekať, alebo si pôjdete to svoje a urobíte si z toho voľnú jazdu 😉 … Z pretekov môžete kedykoľvek odstúpiť, rovnako ako zo štartového roštu ak si to rozmyslíte. Jedná sa o dobrovoľné preteky, ktoré si určite zamilujete až ich vyskúšate. Sú pripravené aj reflexné vesty. Zo skúseností vieme, že jazdci, ktorí to vyskúšali prvýkrát, boli nadšení a dobrovoľné preteky si prídu užiť. Náš tím je po celú dobu k dispozícii a radi poradia, neváhajte sa ich opýtať ako to chodí. Všetci sme začínali 🙂 ! Choď do toho tiež a už dnes sa registruj na Slovakia Ring! Stačí len kliknúť sem a všetko potrebné nájdeš!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *