Cez víkend budú na Slovakia Ringu medzinárodné preteky sajdkár

Richard Karnok 2

Počas budúceho víkendu 4. a 5. mája sa na Slovakia Ringu v rámci podujatia agentúry Bike Promotion predstavia aj medzinárodné preteky sajdkár, teda kategórie, ktorá bola kedysi toľko populárna a do polovice 90. rokov bola súčasťou Grand Prix. Podujatie bude súčasťou seriálu Internationale Sidecar Trophy.

Foto: www.sidecar-trophy.de

Keď sme pred niekoľkými týždňami priniesli informáciu, že sa preteky sidecarov uskutočnia, očakávali sme, že táto správa poteší predovšetkým pamätníkov tejto kategórie a to sa aj naplnilo, keď ma niektorí fanúšikovia kontaktovali práve so záujmom o viac informácií. Pre tých, ktorí chcú teda cez víkend prísť predovšetkým zaspomínať na staré časy, prinášame niekoľko informácií.

Veľký záujem súťažiacich
Organizátori štvrtého ročníka seriálu si pochvaľujú záujem o túto kategóriu, podľa ich informácií je do sezóny prihlásených viac ako štyridsať posádok zo šiestich krajín, ktoré budú štartovať v spoločných pretekoch tried F1 a F2.

Program pre sajdkáry
Ako už bolo spomenuté, preteky sajdkár sa uskutočnia v rámci podujatia agentúry Bike Promotion a preto je dôležité vedieť, kedy sa počas nabitého časového harmonogram vydajú na trať. V piatok túto kategóriu čaká jeden voľný tréning (12:00 h) a prvá kvalifikácia (17:50 h). V sobotu je na programe druhá kvalifikácia (10:45 h) a prvé preteky (14:00 h) a v nedeľu sa potom o 11:00 h uskutočnia druhé preteky.

Časový harmonogram víkendu stiahnete kliknutím sem…

2 komentárov k článku “Cez víkend budú na Slovakia Ringu medzinárodné preteky sajdkár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *