Černý testoval vo Valencii Moto2

Richard Karnok

Na majstrovstvách Európy v Albacete dostal náš tím od vedenia promotérskej spoločnosti Dorna Sports ponuku na absolvovanie seriálu španielskych majstrovstiev v triede Moto2 v budúcej sezóne. Táto ponuka nás zaujala, veď CEV Buckler patrí k najprestížnejším národným šampionátom sveta.

Dostali sme kontakt na niekoľko špičkových tímov, ktoré ihneď prejavili záujem o spoluprácu s naším jazdcom. Dohodli sme sa s jedným z najúspešnejších tímov v paddocku CEV, tímom Motorrad Competicion. Tento tím má jazdcov vo všetkých objemových triedach, t.j. Moto3, Moto2 i Stock Extrem. Jeho jazdcami sú napr. Xavi Forés v stockoch, Román Ramos v Moto2, ktorí si v celkovom hodnotení držia najvyššie priečky.

Nás zaujímal predovšetkým test motocykla Moto2 a prípadne absolvovanie posledných pretekov sezóny CEV, ktorý sa bude konať vo Valencii.
Jaro na moto dvojke pred tým nikdy nesedel a musel si teda zvyknúť na iný štýl jazdy, na iné pneumatiky a ich profil atď. Do zákrut sa brzdí vo veľkom slide a tvar pneumatík dovoľuje prejazd zákrut v neuveriteľných náklonoch. Tím používa motocykle španielskeho výrobcu Ariane a je i jeho továrenským tímom. Motory sú jednotné šesťstovky Honda ako v seriáli MotoGP.

Jaro vo Valencii jazdil staršiu špecifikáciu motocykla, na ktorom boli použité niektoré komponenty iné ako na novom modely. To sa prejavovalo i vibráciami pri prudkom brzdení s čím sa mechanici pasovali počas celého testu. Jaro si nebol prednou časťou istý a to mu zabránilo dosiahnuť časy aké si predsavzal. I tak dosiahol sľubný progres a najazdil viac ako 100 kôl.
Test bol pre obe strany prínosom, tím bol s Jarovou prácou a odozvou spokojný a pre Jara to bola opäť nová skúsenosť. Na motorke sa jazdí inak, má dobré brzdy, motor Honda má iný priebeh oproti Yamahe.

Vo Valencii testoval i továrenský tím Kawasaki WSBK a Jaro sa s Tomom Sykesom stretol i na trati.
Chceli by sme poďakovať našim kamarátom, ktorí nám pomohli pri zabezpečení účasti na tomto teste.
Nás teraz čaká rozhodovanie ako ďalej, pretože najpodstatnejšiu časť pri pretekaní hrajú bohužiaľ financie.

Tomáš Motyčka
BRT
Foto: M.A. Motorrad Competicion

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *