Černý chce ísť na ME do Albacete, predáva tréningovú motorku

Richard Karnok

Znie to neuveriteľne, ale ani pre špičkového pretekára, akým nesporne Jaroslav Černý je, nie je jednoduché zúčastniť sa finálového podujatia Majstrovstiev Európy v októbri v španielskom Albacete.

Dôvodom sú samozrejme financie. Seriál Medzinárodných majstrovstiev Nemecka (IDM) je samozrejme finančne mimoriadne náročný, a tak každá investícia navyše nie je jednoduchá. A hoci by Jaro v Albacete štartoval ako slovenský reprezentant, na nejakú podporu sa práve spoliehať nemôže. Aj preto sa rozhodol predať svoju tréningovú Yamahu, s ktorou vlani úspešne štartoval v seriáli IDM.

Jaro sa nám ozval tesne pred odchodom na Sachsenring, kde sa cez víkend koná ďalšie podujatie nemeckého šampionátu. „Keby sa našiel niekto, kto by tento motocykel kúpil, tak by mi to veľmi pomohlo,“ vraví. „Ten motocykel stál 25 tisíc EUR a ja verím, že by som zaňho mohol polovicu dostať,“ dodáva Jaro a my na záver už len pridávame kontakt na samotného pretekára, aby ste ho mohli v prípade záujmu kontaktovať: cerny88@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *