Čermo chystá okruhovú motoškolu a požičovňu

Richard Karnok 5

Chcete začať jazdiť na okruhu, alebo zdokonaliť svoje znalosti okruhového jazdenia? Alebo si nechcete na trati ničiť svoj motocykel, či ho máte poškodený a aj tak by ste si radi na okruhu zajazdili? Tak práve pre vás chystá novinky Martin Čermák, ktorého širokej motocyklovej verejnosti určite nemusíme bližšie predstavovať. Jeho dva tituly slovenského šampióna v triede Stocksport 1000, český titul v šampionáte Endurance a hlavne veľmi bohaté skúsenosti s jazdou na okruhu totiž hovoria sami za seba.

Pred niekoľkými dňami na Slovakia Ringu pripravoval na štvortakt Pierra Coppu a popritom mi naznačil niečo o prípravách svojho projektu, ktorý vlastne odštartoval práve výučbou česko-talianskeho pretekára. O tom som chcel pochopiteľne vedieť viac, a tak mi Čermo ochotne odpovedal na všetky moje otázky.

Čermo, určite nebudem jediný, koho budú tvoje plány zaujímať, takže sem s nimi…
Tréningom s Pierrom Coppom som vlastne spustil projekt svojej motoškoly, ktorá bude pre všetkých tých, ktorí sa chcú na okruhoch zlepšovať, alebo nemajú žiadne skúsenosti a sú tu úplnými začiatočníkmi.

Škola bude prebiehať na Slovakia Ringu?
Nielen na Slovakia Ringu. Nebude to ničím obmedzené, všetko to bude aj o individuálnych požiadavkách záujemcov. Nie je problém ísť aj do Brna, na Pannoniu či na Hungaroring. Navyše motorkár bude môcť využiť aj to, že si nemusí brať svoj motocykel…

Tým sa dostávame vlastne k požičovni okruhových motoriek. O čom presne to bude?
Predstav si, že máš pokazenú či rozbitú motorku, alebo si len nechceš na okruhu drať tú svoju. Či dokonca nemáš žiadneho superšporta a túžiš si aj tak zajazdiť na pretekárskej trati. Práve vtedy si budeš môcť u mňa požičať motorku a jazdiť. Toto požičanie nie je len pre tých, ktorí pôjdu motoškolu, bude to pre každého kto bude mať záujem. Samozrejme pôjde len o jazdenie na okruhu a nie v bežnej cestnej premávke!

Máš už aj predstavu z akých motoriek sa bude dať vyberať?
Zo začiatku budú k dispozícii štyri stroje, neskôr chcem tento počet samozrejme rozšíriť. Zatiaľ tam budú dve sériové Suzuki 600, pochopiteľne upravené pre jazdu na okruhu, potom superšportová Honda 600 a jedna superbiková Suzuki.

Takže bude stačiť priniesť si výbavu a na motorkára bude čakať pripravený stroj…

No plánujem, že časom by bola k dispozícii aj výbava pre jazdca, takže by na požičanie boli k dispozícii aj kombinézy atď. V súčasnosti sa pripravuje webstránka, kde budú všetky detailné informácie a hneď ako bude hotová, tak budem všetkých informovať. Zatiaľ ak by mal niekto otázky, tak mi stačí zavolať na číslo 0903 266 202, alebo napísať email cermo.mail@zoznam.sk a ja rád odpoviem.

5 komentárov k článku “Čermo chystá okruhovú motoškolu a požičovňu

  1. Bráško si naj 🙂 prajem ti veľa šťastia a nech sa ti darí a dúfam,že sa čoskoro uvidíme 🙂

  2. Stary moj a mozem sa aj ja zucastnit?? Potreboval by
    som si zdokonalit urcite veci;))) ale napad sa mi paci

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *