Bývalé slovenské okruhy na portáli Moto-svet.cz

Richard Karnok

Na internetovom priestore nájdete len málo motocyklových portálov, ktoré by sa venovali aj histórii domáceho motošportu. Český moto-svet.cz je pre nás zaujímavý tým, že obsahuje rubriku o bývalých slovenských pretekárskych okruhoch.

Za historickou sekciou portálu Moto-svet.cz stojí bývalý motocyklový pretekár Petr Foltán, ktorý od roku 1988 jazdil federálne majstrovstvá v triede 250 ccm a v roku 1993 prešiel do novovzniknutej triedy Supersport. Poznáme ho teda práve aj z našich okruhov.

Vo svojich článkoch Petr čerpá aj z kníh Ruda Mladého, ale pridáva aj svoje poznatky a takisto články dopĺňa množstvom dobových fotografií, či plánikov pôvodných okruhov, ktoré má na svedomí pre zmenu jeden z najväčších nadšencov mapovania historických okruhov, David Griač zo Slovenska. Na stránke nájdete aj veľa ďalších zaujímavých článkov a videí nielen z histórie československého cestného motocyklového športu.

Nech sa páči, vstúpte priamo do sekcie venovanej bývalým slovenským okruhom na portáli Moto-svet.cz kliknutím na tento link…