Budú v septembri Dymokury?

Richard Karnok

Kalendár českých prírodných okruhov tento rok takmer prišiel o dve podujatia. Na jar boli doslova pár hodín pred prvým tréningom pre nevyhovujúci povrch zrušené preteky v Dymokuroch, smutný osud postretol aj mimoriadne populárne preteky v Kyjove, ktorého 11. ročník sa tento rok neuskutoční. Dymokury by sa však nakoniec predsa len mohli uskutočniť.

Ako dnes informoval portál nymbursky.denik.cz, do dvoch týždňov by mohla začať oprava spojky Dymokurov s cestou I/32 Poděbrady – Jičín, na ktorej sa predtým odlupoval asfalt a pretekárom hrozilo až príliš veľké nebezpečenstvo. Práve preto sa nakoniec preteky v májovom termíne neuskutočnili.

Vďaka spomenutej oprave by sa podujatie nakoniec malo uskutočniť v termíne 20. a 21. september, čo by iste potešilo aj slovenských jazdcov, ktorí jazdia preteky na prírodných okruhoch.

Riaditeľ podujatia Petr Civín plánuje usporiadat preteky v rovnakom rozsahu, ako to bolo v pláne v máji, teda v triedach Klasik 250 + 350 + 500 + 750, SP 125, GP 125 + GP 250 + CRR 250, Supertwin + Supermono + 400SS, do 600 ccm, nad 1000 ccm a sidecar.

Zdroj: nymbursky.denik.cz