Blíži sa prvé podujatie MS Motocup

Richard Karnok

Pred dvomi mesiacmi sme vás prvý raz informovali o pripravovanom trojdielnom seriáli pretekov pre motorkárov na Slovakia Ringu pod názvom MS Motocup. Tento čas ubehol tak rýchlo, že do akcie nám zostáva už len dvanásť dní. Preto by sme vám radi pripomenuli, prečo ísť s nami jazdiť na túto akciu.

ČO NA VÁS ČAKÁ
Keďže obidvaja organizátori, Miroslav Sloboda a Milan Murgaš, sú aktívni pretekári, vedia čo tieto podujatia obnášajú. Ide im predovšetkým o bezpečnosť motorkárov. „Rozhodli sme sa stanoviť maximálny počet pretekárov v jednej skupine na  55, aj keď okruh dovoľuje až 64,“ vraví Milan Murgaš. „Pretekári budú rozdelení do troch výkonnostných skupín podľa dosahovaných časov na Slovakia Ringu. Pre úplných začiatočníkov je pripravená motoškola pod vedením skúsených inštruktorov, ktorými sú Martin Čermák a Josef Lukšík. Tí im vysvetlia ako sa správať na okruhu a ukážu stopu ako správne jazdiť.“

PROGRAM A CENA
Program podujatia sa skladá z troch dopoludňajších kvalifikácii, poprípade voľných tréningov, a popoludní je pripravený voľný tréning plus preteky do 600ccm, nad 600ccm a preteky “rookies“ pre tých, ktorí sa nekvalifikovali do hlavných pretekov. Po ich skončení zostáva cca 50 minút voľného jazdenia. „Chceme ešte pripomenúť, že zvýhodnená cena 90 €v predpredaji platí do 26.04.2014 a po tomto termíne je štandardná cena 110 €,“ pripomína Murgaš.

BONUSY PRE ZÚČASTNENÝCH
Pre zúčastnených motorkárov pripravili organizátori spolu s partnermi podujatia zaujímavé bonusy.
Na mieste budú môcť nakúpiť celý predajný sortiment od spoločnosti R2R Ready To Race so zľavou od 10 do 40 %.
Okrem toho budú môcť motorkári v stánku R2R získať kapoty od spoločnosti Sebimoto so zľavou 25 %. Vybrané modely budú pripravené priamo na mieste, v prípade záujmu o ďalšie sa budú môcť objednať v stánku R2R a dodané budú či už na ďalšom podujatí, alebo po dohode s týmto predajcom.
Majiteľov motocyklov značky Kawasaki určite poteší, že vďaka spolupráci so spoločnosťou U.M.S., ktorá je autorizovaným dovozcom motocyklov Kawasaki na Slovensko, sa môžu podujatia zúčastniť so zľavou, za účasť na podujatí zaplatia 80 €. Navyše budú mať možnosť zajazdiť si na vybraných modeloch motocyklov Kawasaki.

Všetky najdôležitejšie informácie o seriáli MS Motocup nájdete na oficiálnej stránke organizátorov www.naokruh.sk, kde sa môžete aj prihlásiť.