Bily Racing Team o Albacete

Richard Karnok

Slovenský motocyklový reprezentant Jaroslav Černý ukončil sezónu siedmym miestom na ME v Španielsku. Ešte týždeň pred pretekmi však jeho účasť vôbec nebola istá. Po náročnej sezóne v IDM , tímu nezostali finančné prostriedky na pokrytie tohto podujatia.

 

Všetci členovia pracovali na tom, aby sme na pretekoch štartovali. Oslovili sme i štátnych predstaviteľov, ale bez úspechu. Pomohli nám opäť naši sponzori, kamaráti a známi. Černý na okruhu v Albacete štartoval naposledy pred rokom, práve na minuloročných ME.

Piatkové tréningy využil na opätovné naštudovanie trate, prácu s nastavením a postupné zrýchľovanie. Sobotnú prvú kvalifikáciu jazdil vo výbornom tempe. Na konci mu patrila 5. priečka, so stratou 2 desatín na druhého v poradí. Druhú kvalifikáciu sme po porade s technikmi od pneumatík využili na otestovanie novej zmesi zadnej pneumatiky pre prípadné použitie do pretekov. Pneumatika sa však neosvedčila a v ďalšom priebehu tréningu Jaro už svoj čas z prvej kvalifikácie nezlepšil. Klesol v poradí na 8. priečku, čo pri novom systéme rozostavenia na štarte, po troch jazdcoch v jednej rade, ako na MotoGP, znamenalo postavenie v treťom rade.

Nedeľné preteky na 20 kôl, štartovali za krásneho letného počasia pri 25 stupňoch. Na rošte stálo 31 jazdcov z 10 krajín, pripravených bojovať o čo najlepšie umiestnenie v majstrovstvách starého kontinentu. Štart i prejazd prvými zákrutami sa Černému vydarili, keď stratil iba jednu pozíciu. Deviatu priečku si udržiaval väčšiu časť pretekov. V poslednej tretine sa dostal na ôsmu a tri kolá pred koncom v súboji s domácim pretekárom na siedmu pozíciu, ktorú pred dorážajúcim Španielom udržal až do cieľa.

Jaro sa po dojazde sťažoval na slabú priľnavosť zadnej pneumatiky, čo mu neumožnilo jazdiť v rýchlejšom tempe a bojovať o vyššie priečky. S výsledkom sme boli spokojní, zlepšili sme umiestnenie z minulého roka a boli sme opäť najlepší z česko-slovenských jazdcov.

Tomáš Motyčka
BRT

Vyjadrenie Jaroslava Černého k pretekom v Albacete sme na našej stránke priniesli hneď po skončení pretekov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *