Barbora Jakubičková na Pannoniaringu

Richard Karnok

Motocyklový seriál Alpe Adria Championship cez víkend pokračoval ďalším kolom, tentoraz na rakúskom okruhu v Maďarsku, na Pannoniaringu. 4,73 km dlhý okruh je technicky náročný a vyžaduje značnú kondíciu. V piatok jazdci odjazdili voľné tréningy a po sobotňajších meraných tréningoch prišli v nedeľu na rad ostré preteky.

Počasie bolo po celý víkend vrtkavé, Medardove kvapky sa nepredvídateľne hlásili o slovo a tak mechanici mali plné ruky práce s nastavovaním zverených strojov. Najcitlivejšie na vrtochy počasia sú nižšie kubatúry a najmä vysokootáčkové 125-ky GP. Práve v tejto triede štartovala cez víkend aj najrýchlejšia Slovenka na dvoch kolesách Bora Jakubičková.
“V piatok nám nešla motorka podľa predstáv, motor je citlivý na zmenu vlhkosti a nevedeli sme sa trafiť do správneho nastavenia trysiek. V sobotu keď sme stroj vyladili začalo v priebehu tréningu pršať, a tak som nemohla ísť naplno,” zhodnotila prvé dva dni Bora Jakubičková.

V samotných pretekoch Bora štartovala z trinásteho miesta a hneď po štarte sa dostala na jedenáste miesto. V druhom kole si začala pripravovať priestor na útok na vyššie pozície, no v treťom kole dobre rozbehnuté preteky zastavil Borin ťažký pád, pri ktorom sa zranila a preteky nedokončila..

„Strhlo sa to rýchlo ani neviem kedy a ako a bola som mimo trate“, povedala po pretekoch Bora.

„Bol to ťažký víkend, veľa sme toho nenajazdili na rozdiel od predchádzajúceho podujatia na okruhu v Brne, kde nám motorka šlapala ako hodinky. Pribrzdila nás séria technických problémov, dážď a pády. Taký je šport. Teraz si oddýchneme, načerpáme sily a začneme sa pripravovať na domáce preteky o dva týždne na Slovakiaringu,“ zhodnotil pretekársky víkend otec a hlavný mechanik v jedne osobe Roman Jakubička.

Peter Novák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *