Adrenalínové kúsky na výstave Motocykel

Richard Karnok

V Bratislave sa onedlho stretnú všetci, ktorým niečo hovoria slová motorka, voľnosť, sila a krása.

Výstava MOTOCYKEL v Inchebe od 12. do 15. marca prinesie exkluzívnu prehliadku strojov najznámejších značiek. Očakávané novinky, jedinečné pretekárske špeciály a množstvo atraktívnych kúskov budú doslova pastvou pre oči. Prehliadkou pestrosti a fantázie bude nepochybne sekcia Customs of Slovakia. Fanúšikovia tuningu si prídu na svoje aj vďaka jedinečným modelom motoriek vyrobených na zákazku. Na svoje si prídu aj fanúšikovia cestných motoriek, keďže na mieste nebudú chýbať stroje z domácich či svetových okruhov.

Príchuť nebezpečenstva do Incheby prinesú ukážky schopností mototrialistov, stuntriderov a chýbať nebudú ani autogramiády úspešných motocyklových reprezentantov z Rally Dakar Štefana Svitka a Ivana Jakeša.

Horúcou novinkou tohtoročnej výstavy budú adrenalínové vystúpenia kaskadérov v tzv. Glóbuse smrti. Jazdci zo skupiny Crazy day predvedú kúsky, pri ktorých sa vám zatají dych! Synchronizované jazdy vo vnútri uzavretej oceľovej gule patria k najnebezpečnejším motorkárskym disciplínam vôbec. Glóbus smrti patril v druhej polovici minulého storočia k žiadaným atrakciám, no postupne sa z očí verejnosti vytratil. V súčasnosti zažíva renesanciu a stáva sa veľkým hitom. V Inchebe počas výstavy Motocykel ho uvidíte na vlastné oči!

Na mieste sa však v sobotu predstavia aj mladí pretekári z Junior Moto Academy a na improvizovanm okruhu pred výstavnou halou si budú môcť na skútri zajazdiť aj návštevníci výstavy.

Výstava je otvorená od 12. do 15. marca.

Viac info na www.incheba.sk.

Video pretekárskych motocyklov v Inchebe v roku 2014: