Addio “Enzo”!

Richard Karnok

Prezident FIM Európa Vincenzo Mazzi nás navždy opustil. Európsky motocyklový šport smúti nad stratou Vincenza Mazziho, prezidenta FIM Európa a jedného zo zakladateľov Európskej motocyklovej únie (UEM), ktorý nás včera 7. apríla 2014 v Ríme navždy opustil.

Počas viac ako 50-tich rokov, ktoré venoval motocyklizmu mal prezident Mazzi, pre priateľov ktorí mali česť byť v jeho blízkosti „Enzo“, dôležité postavenie a to už od svojho menovania za generálneho sekretára Talianskej motocyklovej federácie v r.1979, kde pôsobil 20 rokov až do roku 1999.

Už v tomto období venoval všetku svoju energiu a odhodlanie k založeniu Európskej motocyklovej únie  a od roku jej založenia 1996 pôsobil ako jej generálny sekretár až do roku 2006, kedy bol zvolený za  prezidenta UEM (v súčasnosti FIM Európa). V júli tohto roku by bol vo funkcii prezidenta FIM Európa dovŕšil svoje druhé volebné obdobie. Pán Mazzi už začiatkom tohto roka oznámil, že prenechá svoje miesto ako sám povedal „čerstvým posilám s novými myšlienkami a zanietením“.

Jeho účasť na marcovom zasadnutí riadiacej rady FIM Európa bola jeho návratom do verejného diania po dlhšom období zdravotných problémov, aby mohol viesť svoje posledné generálne zhromaždenie na  júlovom kongrese v Krakowe. Jeho včerajší náhly odchod všetkých veľmi zaskočil práve v momente príprav tohto kongresu. Pán Vincenzo Mazzi bol veľkým priaznivcom a podporovateľom slovenského motocyklového športu , bol veľkým priateľom Slovenska, kde mal i veľmi veľa pracovných aj osobných priateľov.

Správa o jeho úmrtí je veľkou stratou ako pre Slovenskú motocyklovú federáciu, tak i pre jeho slovenských priateľov.

Česť jeho pamiatke !