Abraham pôjde MS Superbikov za tím Milwaukee BMW

Richard Karnok

Tím Milwaukee BMW vstupuje do Majstrovstiev sveta Superbike s dvojicou skúsených jazdcov – úradujúcim šampiónom British Superbike Joshom Brookesom a doterajším jazdcom MotoGP Karlom Abrahamom.

Abraham aj Brookes budú jazdiť na BMW S1000RR postavené skúseným Shaunom Muirom v tíme, ktorý sponzoruje americká spoločnosť Milwaukee Power Tools. S ňou tím predĺžil zmluvu na ďalšie tri roky. Podporu tímu a technické know-how bude tímu dodávať priamo BMW Motorrad Motorsport. Na motore a elektronike budú pracovať priamo továrenskí mechanici, samotný tím potom bude zodpovedný za vývoj motorky a na starosť bude mať zabezpečenie tímu po športovej a logistickej stránke.

Austrálsky jazdec Brookes pretekal vo WSBK naposledy pred deviatimi rokmi. A návratu medzi svetovú elitu sa nemôže dočkať. „Som nadšený, že som späť vo WorldSBK a navyše s rovnakým tímom, s ktorým som vyhral titul v BSB. Doteraz som na BMW nepretekal, ide ale o renomovanú značku a továreň, takže vôbec nepochybujem, že motorka bude konkurencieschopná,“ hovorí Brookes. „Továrenská podpora BMW Motorrrad Motorsport je pre nás kľúčová. To že od BMW máme k dispozícii ich odborníkov, nám veľmi pomôže. Na začiatku januára nás čakajú prvé testy a potom zahíjenie sezóny na Phillip Island. Nemôžem sa dočkať, až sa predstavím pred svojimi domácimi fanúšikmi.“

Český jazdec Karel Abraham strávil posledných päť rokov v MotoGP, kde stabilne dochádzal na bodoch, v WSBK ale teraz vidí svoju budúcnosť. „Mám radosť, že sa do WSBK presúvam s tak kvalitným tímom, ako je Milwaukee BMW. Zároveň je to pre mňa obrovská výzva – na superbiku som nikdy nepretekal a na mnohých tratiach, kde sa šampionát jazdí, pôjdem prvýkrát. Každopádne som si istý, že sa rýchlo dokážem dostať do tempa,“ načrtol Abraham.

Tímový šéf Shaun Muir oceňuje hlavne spoluprácu s BMW. „Podpora, ktorú máme od továrne sľúbenú, a ich nadšenie, ma vôbec nenecháva na pochybách, že sme zvolili správne. Presne vedia, čo potrebujeme, aby sme boli konkurencieschopní. Práve miera továrenskej podpory pre nás bola zásadná pri rozhodovaní, s kým spolupracovať. A ústretovosť BMW nám toto rozhodovanie veľmi uľahčila.“

Tlačová správa Karla Abrahama
Foto: Richard Karnok