300 Zatáček Gustava Havla Hořice

Richard Karnok 4

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – V Hořiciach sa koná najprestížnejšie podujatie motocyklových pretekov na prírodných okruhoch v Českej republike. Okrem celkového diania nás pochopiteľne najviac zaujíma účasť slovenských pretekárov na tomto podujatí.

David Hanzalík obsadil výborné druhé miesto v pretekoch triedy 250 CRR (Foto: Petr Štola)

NEDEĽA:

V pretekoch triedy 250 CRR sa rovnako ako v Starom Měste darilo Davidovi Hanzalíkovi, ktorý obsadil vynikajúce druhé miesto opäť za Janom Vysloužilom. V cieli ich delilo 3,5 sekundy. Na pódiu túto dvojicu doplnil Olin Hanák, ktorý na Hanzalíka strátil sedem sekúnd. David Hanzalík je aj držiteľom najrýchlejšieho kola pretekov.

Trieda 125 SP sa stala korisťou domácich. Zvíťazil Radek Lamich s desaťsekundovým náskokom pre Miroslavom Sedlo, tesne za ním sa do cieľa vrútil Zbyněk Soukup. Opäť sa darilo Davidovi Hanzalíkovi, ktorý skončil na siedmom mieste. Aleš Kalman najprv odštartoval, ale po následnom reštarte pretekov už pre poruchu odštartovať  nemohol.

Aj v triede TWIN sa darilo slovenským farbám, keď zvíťazil so slovenskou licenciou štartujúci Michal Dokoupil a ďalšie druhé miesto si pripísal David Hanzalík!

V triede 600 sa vo včerajšej kvalifikácii nedarilo Romanovi Kurinovi a nekvalifikoval sa do dnešných pretekov.

Žiaľ, organizátori do večerných hodín nezverejnili výsledky pretekov, preto si na ne budeme musieť ešte počkať…

Pódium po pretekoch triedy Twin (Foto: Petr Štola)