16. int. Rupert Hollaus Gedächtnis Rennen

Richard Karnok 5

FOTOGALÉRIA – Po hviezdach MotoGP sa uplynulý víkend 17.-18.08.2019 na rakúskom Red Bull ringu tentoraz predstavili historické motocykle a sajdkáry, ale aj moderné superbiky a medzinárodná Sidecar – Trophy.

Pod taktovkou usporadujúceho IG Formel Classic v čele s Wolfgangom Stropekom sa zmes týchto motocyklov a sajdkár predstavila tak, ako tomu je v samotnom nazve pretekov na počesť jediného domáceho rakúskeho majstra sveta v seriáli MS cestných motocyklov z roku 1954 Ruperta Hollausa v triede 125 cm³.

50 rokov po zisku titulu, ale zároveň aj tragickej smrti tohto jazdca (zahynul počas tréningu 11.9.1954 na Monze v predposlednej GP sezóny) sa prvýkrát konali tieto preteky v roku 2004 na Salzburgringu a dodnes tato tradícia pokračuje, ale už v krásnom a modernom prostredí Red Bull ringu.

V sedle Hondy RC 30 sa divákom predstavil 3-nasobny majster sveta, Američan Freddie Spencer, ale aj ďalší jazdci, ktorých sme v minulosti mohli vídať v Brne, či ďalších pretekoch v rámci bývalého Československa, a to aj Rakúšanov Seppa Dopplera, Christiana Zaisera, Uwe Bolterauera, alebo už spomenutého Wolfganga Stropeka.

Text a foto: Marian Zeman

5 komentárov k článku “16. int. Rupert Hollaus Gedächtnis Rennen

  1. Nie je zac, vdaka za zaujem. Tak celkovo spominaju,vydali aj dve krasne knihy cisto o domacich rakuskych pretekaroch,jednu mam,v pripade zaujmu rad ukazem. Aj ked konkretne spominaju uz skor a zda sa mi viac na tu mladsiu generaciu rakusanov Doppler,Preining, Sigi Minich ci jeho otec Muhlfried,respektive tito rakusania velmi pekne spominaju na Piestany.Minuly rok v rakuskom Schwanenstadte som prehodil par slov zo Siegfriedom a hovoril,ze sa mu u nas velmi pacilo,zavody,atmosfera,mesto a vsetko okolo….len ten Preining mal tu Aprilku moc rychlu hovori…A Doppler je Piestanmi stale uneseny,prijal pozvanie k nam na preteky,zial tento rok boli zrusene.Sme v kontakte,bavili sme sa o tom teraz znova a buduci rok je otvoreny ale rad by prisiel…..Ale o tom mozme niekedy pokecat ked bude cas na pivku aj s Julom Mendlom znova….

    1. Na stretnutie sa teším. A vďaka za informácie, na knihu o Rakúskych majstrovi som zvedavý tiež. Príjemný večer.

  2. Vďaka za doplnenie informácie. Ešte by ma zaujimalo, či spomínajú na bývalých majstrov Rakúska, ako Rudy Thalhammer, Lado Richter, Edy Lenz, či Bert Schneider, ktorí v minulosti v Py štartovali?

  3. Ano na NSU Rennfox bol Rupert majstrom sveta v 125kach. Krasnych historickych motocyklov tam bolo neurekom ale NSU myslim ze ziadne. Gileru Saturno vodil rakusan Johann Irrenthaler.

  4. Veľa krásnych motoriek. Vidieť Gileru Saturno San Remo v akcii sa len tak nepodarí. Rakusania nedodali žiadne NSU Rennfox alebo Rennmax? Veď na nich bol Hollaus majster Sveta v 125ccm a 2. v 250ccm?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *