Yamaha Maco Racing Team piaty v Oscherslebene!

Richard Karnok

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Fantastické piate miesto vybojoval na 8-hodinovke v nemeckom Oscherslebene slovenský tím Yamaha Maco Racing Team!

Na sobotňajších osemhodinových pretekoch, ktoré štartujú o 14. hodine, sa predstaví aj slovenský tím Yamaha Maco Racing, na ktorého motocykli sa predstaví osvedčená trojica pretekárov Marko Jerman (SLO), Gregory Junod (SUI) a Anthony Dos Santos (FRA).

Po výbornom desiatom mieste na 24-hodinovke v Le Mans a odstúpení po technických problémoch v Portimau, vynechal slovenský tím, rovnako ako väčšina permanentných tímov, 8-hodinové preteky v japonskej Suzuke a pred pretekmi v Nemecku je tak na 19. mieste priebežného poradia.

Live Timing

Časový harmonogram

Štartová listina

Martin Kuzma sa nám ozval presne po uplynutí polovice 8-hodinových pretekov. Tím práve absolvoval štvrtú zastávku v boxe, pred ktorou bol na priebežnom 7. mieste:

„Na štarte sme šli na istotu, pod kontrolou, a to pre pneumatiky a aj motor, keďže tu vládne vysoká teplota. Išli sme si to svoje, akurát Marko po svojom druhom výjazde dostal šmyk, ale po páde hneď pokračoval, takže sme stratili 1,5 – 2 kolá, ale už to doťahujeme, ale rovnako v pokoji, netlačíme, máme pred sebou ešte štyri hodiny. Našim cieľom je vziať čo najviac bodov do konečného hodnotenia. Celá dráha je po pádoch a poruchách od oleja, nie je to jednoduché, ale sú to preteky Endurance, takže nemôžeme si sťažovať.“

Výsledky:

Qualifications Overall
Qualif 2 Riders 3
Qualif 2 Riders 2
Qualif 2 Riders 1
Night Practices

Qualifications Day 1
Qualif 1 Riders 3
Qualif 1 Riders 2
Qualif 1 Riders 1
Free practices

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *