Yamaha Maco Racing Team šiesty v záverečnom hodnotení MS Endurance

Richard Karnok 1

Fantastický úspech a zápis do histórie slovenského cestného motocyklového športu sa podaril tímu Yamaha Maco Racing, keď v konečnom hodnotení svetového šampionátu vytrvalcov vybojoval skvelé šieste miesto, a to aj napriek tomu, že z päťdielneho seriálu absolvoval len štyri podujatia. Zlepšil tak svoje doteraz najlepšie celkové umiestnenie z roku 2013, kedy skončil siedmy.

Tím Yamaha Maco Racing začal sezónu skvelým vystúpením na 80. ročníku 24-hodinových pretekoch Bol d´Or, kde vybojoval štvrtú priečku. Na druhej francúzskej 24-hodinovke v Le Mans bol v cieli ôsmy a potom nasledoval jedinečný výkon tímu v nemeckom Oscherslebene, kde skončil tretí. Na domácom Slovakia Ringu, po boji o druhé miesto a následnom páde, obsadil tím deviate miesto v cieli.

Poslednými pretekmi majstrovstiev sveta boli nedeľné osemhodinové preteky v japonskej Suzuke. Práve tieto slovenský tím vynechal. Pred podujatím sa nachádzal v priebežnej tabuľke dokonca na piatom mieste a ohroziť ho mohol už len tím továrenskej Hondy F.C.C. Technical Sport Racing, ktorý strácal na Slovákov len pár bodov a v Suzuke nasadil trojicu top pretekárov, D. Aegertera, R. de Punieta a J. Hooka, ktorý na poslednú chvíľu nahradil S. Bradla. Tento tím obsadil v Suzuke tretie miesto a v konečnom hodnotení skončil štvrtý.
Svetovým šampiónom pre rok 2017 je tím GMT94 Yamaha.

MS Endurance 2017:
1. GMT94 Yamaha – 146 bodov
2. Suzuki Endurance Racing Team – 136,5
3. Yamaha Austria – 130,5
4. F.C.C. TSR Honda – 115,5
5. SRC Kawasaki – 92
6. Yamaha Maco Racing Team – 87
7. Yamaha Viltaïs Experience – 66
8. Moto AIN CRT – 65
9. Tati Team Beaujolais – 65
10. EVA RT Webike Trick Star – 64,5

Text a foto: Richard Karnok

Jeden komentár k článku “Yamaha Maco Racing Team šiesty v záverečnom hodnotení MS Endurance

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *