Yamaha Maco Racing Team s Markom Jermanom na CIV v Mugelle

Posledným tohtoročným podujatím, ktorého sa zúčastnil slovenský motocyklový tím Yamaha Maco Racing, bolo záverečné podujatie majstrovstiev Talianska (CIV), ktoré sa uskutočnilo počas uplynulého víkendu v Mugelle.

Z tím štartoval slovinský pretekár Marko Jerman, mimoriadne skúsený jazdec, ktorý so slovenským tímom jazdí už niekoľko rokov vo vytrvalostných majstrovstvách sveta. Práve skúsenosti hrali v Markov prospech v prvých pretekoch, ktoré sa jazdili už v sobotu, kde v mimoriadne silnej konkurencii obsadil výborné šieste miesto. Nedeľné preteky, ktoré sa konali na suchej trati dokončil slovinský pretekár na 18. priečke.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„V seriáli CIV sú v triede Superbike predpisy veľmi podobné tým pre svetový pohár Superstock 1000, a tak sme použili motocykel špecifikácie stock. Marko jazdil na okruhu v Mugelle prvýkrát a trochu sme mali aj problém s nastavením motocykla. V prvých pretekoch na vode skončil Marko na šiestom mieste, v druhých bol osemnásty. Bola to pre náš tím aj pre Marka nová skúsenosť. Ďakujeme našim sponzorom, partnerom a fanúšikom za priazeň počas celého roka 2016, samozrejme, prípravy na ďalší rok sú už v plnom prúde, aby sme mohli úspešne nadviazať na úvodný výsledok sezóny 2016/2017, štvrté miesto na Bol d´Or v rámci svetového šampionátu Endurance.“