V Barcelone bude korunovaný prvý víťaz Yamaha R3 bLU cRU European Cupu

Richard Karnok

Záverečné kolo prvého ročníka Európskeho pohára Yamaha R3 bLU cRU 2021 sa uskutoční už počas nadchádzajúceho víkendu (17.-18. septembra).. Až päť jazdcov z troch krajín bude bojovať o titul v dvoch pretekoch, ktoré budú aj tentoraz  súčasťou podujatia Majstrovstiev sveta Superbikov, a to na okruhu Catalunya pri Barcelone.

Ten, kto tento víkend dosiahne prvenstvo, získa v budúcom roku možnosť jazdiť na Majstrovstvách sveta FIM Supersport 300, ktoré je plne podporované spoločnosťou Yamaha Motor Europe. Druhý v poradí získa voľnú kartu na preteky toho istého šampionátu a 50-percentnú zľavu zo štartovného v Yamaha R3 bLU cRU European Cup pre rok 2022. Túto zľavu dostane aj pretekár, ktorý sa umiestni na celkovom treťom mieste.

Španiel Julian Giral, ktorý v každých pretekoch skončil v prvej šestke a v štyroch pretekoch na druhom mieste, je v súčasnosti na čele priebežného poradia. Giral je 19-ročný mladík, ktorý ešte nestál na najvyššom stupni, ale jeho konštantné výkony ho predurčujú ako favorita na domácom okruhu.

Jeho krajan Iker Garcia viedol šampionát pred pretekmi v Magny-Cours po tom, ako sa dostal na prvú priečku v Donington Parku. Po dvoch výpadkoch vo Francúzsku však 17-ročný mladík zaostáva za prvým Giralom o štyri body. Ku dvom víťazstvám a šiestim pódiovým umiestneniam sa Garcia bude snažiť prispieť čo najlepším výsledkom, aby mal čo najlepšiu šancu stať sa celkovým víťazom.

Slovenský pretekár Maxim Repák mieri do finálového kola iba s desaťbodovou stratou lídra. Repák, prezývaný „Terminátor“, tento rok predviedol senzačnú rýchlosť a trikrát zvíťazil, vrátane suverénnej dvojitej výhry v Moste. Tento 15-ročný mladík stál na stupňoch víťazov až šesťkrát zo siedmich pretekov, ktoré dokončil, a určite bude opäť jedným z hlavných favoritov na okruhu Circuit de Barcelona – Catalunya.

Napriek tomu, že do tohto víkendu zaostáva za lídrom šampionátu o 22 bodov, bude Brit Fenton Harrison Seabright určite motivovaný svojím fantastickým výkonom v Magny-Cours. Devätnásťročný britský mladík, ktorý určite bude chcieť rýchlo zabudnúť na preteky v Moste, zaostával až o 68 bodov a aj napriek zraneniu kľúčnej kosti dokázal tento rozdiel dvojnásobným víťazstvom vo Francúzsku znížiť o 46 bodov. S tromi víťazstvami má stále možnosť poriadne zamiešať poradím. Jazdec so štartovným číslom #47 by mohol predsa len prekvapiť v záverečnom boji o celkové prvenstvo.

Španiel Juan Antonio Conesa Benito má malú šancu na získanie titulu a s rozdielom 41 bodov sa bude musieť spoľahnúť na prípadnú smolu súperov. Má iba 14 rokov a je najmladším uchádzačom o prvenstvo a aj najmladším víťazom pretekov, keď vyhral v mokrých podmienkach na Donington Parku.

TS Yamaha Racing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.