Úspešný Búlikov španielsky víkend

Richard Karnok 1

Po aktuálnom článku o úspechu Michala Búlika v Barcelone vám prinášame aj tlačovú správu mladého slovenského pretekára.

Pretekársky víkend začal tradične piatkovými voľnými tréningami. Trať prešla v zimných mesiacoch určitými úpravami a zmenami a jazdci tak potrebovali pár kôl na jej najazdenie. V poslednej pasáži vypadla šikana pred cieľovou rovinkou, čím sa i jazda a časy na kolo zrýchlili. Zostatok dňa Michal s tímom pracoval na nastavení motocykla.

V sobotu boli na programe dva merané tréningy, ktoré určili postavenie na štarte do nedeľných pretekov. V prvom mal Michal dobrú rýchlosť a dotiahol to na provizórnu 12. pozíciu s minimálnou stratou na prvú osmičku. Chlapci s tímu FAU55 Racing motocykel perfektne pripravili a to sa prejavilo i druhým najrýchlejším topspeedom z celého poľa triedy 85GP/Moto4.

Do druhej kvalifikácie mechanici urobili ďalšie zmeny a Michal zaznamenal značný progres. V napínavom tréningu ešte pár minút pred záverom bojoval o Pole Position. Rozdiely boli minimálne a Búlik bol na koniec odmávnutý so siedmym najrýchlejším časom a dosiahol i najrýchlejší topspeed. Po vyhodnotení oboch kvalifikačných jázd si tak slovenský junior vybojoval 8. štartovú pozíciu v 38 člennom poli triedy 85GP/Moto4.

Po výbornom štarte do nedeľných pretekov na 10 kôl sa Michal hneď v úvode prebojoval na čelné pozície. 12-ročný Skaličan predvádzal bravúrne výkony a väčšinu pretekov strávil vo vedení. Štartové pole sa časom rozdelilo na viacero skupín a prvá, čítajúca 13 jazdcov, si nič zadarmo nedarovala. Poradie v nej sa menilo každým sektorom a nášmu pretekárovi sa až do predposledného kola väčšinou darilo držať na jej čele.

Súboje boli tvrdé, koleso na kolese, až pri jednom takomto súboji došlo ku kontaktu Búlika so súperom a výjazdu z ideálnej stopy. To okamžite znamenalo prepad až na 13. pozíciu. V poslednom kole sa ešte Michalovi podarilo získať tri pozície a cieľom napínavých pretekov prešiel na celkovom 10. mieste a 9-tom v triede Moto4. Okrem toho náš pretekár zaznamenal i druhý najrýchlejší čas pretekov.

Obrovská vďaka za perfektnú prácu a podporu patrí Hectorovi Faubelovi a všetkým chlapcom z tímu FAU55 Racing!

Michal Búlik: „Ďakujem tímu FAU55 Racing za krásny víkend, ktorý som si veľmi užíval. Záver ma veľmi mrzí, pretože som sa cítil silný a veril som si na pódiové umiestnenie. Teraz bude nasledovať príprava na preteky v Navarre, kde som v minulej sezóne kvôli zlomenej ruke nepretekal.“

Milan Búlik, otec pretekára: „Michal mi pripravil krásne prekvapenie. Celý víkend patril medzi najrýchlejších, čo potvrdil aj v pretekoch. Pre mňa bol ako víťaz. Po prejazde cieľom sme plakali obaja, ja od radosti a Michal od sklamania. Aktuálne úročíme veľmi tvrdú prípravu, a verím, že sa mu podarí udržať rýchlosť i do pretekov v Navare, kde ale minulý rok pre zranenie nesúťažil.“

Ďalšie preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska čakajú na Búlika 22.- 24. 6.2018 na trati Circuito de Navarra.

Tlačová správa Michala Búlika

Jeden komentár k článku “Úspešný Búlikov španielsky víkend

  1. Krásne sa to číta. Držím palce. Ruka už nebolí? Tých 12 rokov… niečo neuveriteľné. Ale bojím sa ja. Tak opatrne. Jazdci našej generácie začínali aj 10 až 15 rokov neskôr. To len na okraj.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *