Tomáš Svitok bude na Bol d´Or štartovať v pretekoch!

Richard Karnok 2

Slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok sa mal na 24-hodinových pretekoch Bol d´Or predstaviť ako náhradník v tíme Maco Racing, no odjazdených kvalifikáciách sa situácia mení a Svitok využíva ponuku štartovať za švajčiarsky Zuff Racing Team aj v samotných pretekoch!

Práve v tíme Zuff Racing, ktorý sa podujatia zúčastňuje s motocyklom Honda špecifikácie Superstock, boli nútení hľadať pretekára ako náhradníka za ich zraneného jazdca a po skončení druhej kvalifikácie oslovili práve Tomáša Svitka, ktorý si tak po prvýkrát v živote vyskúša 24-hodinové preteky na vlastnej koži. „Som šťastný, že sa mi naskytla táto príležitosť,“ vraví Tomáš. „Čaká ma celkom niečo nové, nikdy som 24-ku nejazdil, takže sa teraz snažím na to pripraviť aj psychicky. Samozrejme, budem sa snažiť túto šancu naplno využiť. Som vďačný tímu Zuff Racing za túto možnosť a tímu Maco Racing, že práve vďaka nemu môžem zažiť vo svojom živote celkom niečo nové. Držte mi palce!“

81. ročník 24-hodinových pretekov Bol d´Or odštartuje v sobotu 16. septembra o 15. hodine a Live Timing s priebežnými výsledkami budete môcť sledovať aj cez náš portál Moto-cup.sk na tomto odkaze.

Text: Richard Karnok
Foto: archív T. Svitka

 

2 komentárov k článku “Tomáš Svitok bude na Bol d´Or štartovať v pretekoch!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *