Tlačová konferencia k podujatiu FIM EWC

Richard Karnok

Dnes sa v Bratislave v hoteli DoubleTree by Hilton konala tlačová konferencia pri príležitosti víkendového podujatia Endurance World Championship.

Podujatie moderoval Ján Žgravčák. Prítomní boli Ing. Pavel Čulík (generálny riaditeľ okruhu SLOVAKIA RING), Francois Ribeiro (zástupca promotéra a generálny manažér EWC) ako aj zástupcovia a pretekári niekoľkých tímov. Na mieste samozrejme nechýbal Martin Maco Kuzma, majiteľ úspešného slovenského tímu Yamaha Maco Racing, ktorého doplnili pretekári jeho superstockového tímu, Tomáš Svitok, Radoslav Dulík a David Ouředníček. S manažérom tímu LMD Poland, Bartlomiejom Lewandowskim, sa tlačovej konferencie zúčastnil aj slovenský pretekár Jaroslav Černý a takisto nemecký pretekár Markus Reiterberger.

Okrem nich na mieste na otázky odpovedali aj pretekári vedúceho tímu svetového šampionátu Suzuki Endurance Racing Team a rovnako priebežne prvého tímu hodnotenia svetového pohára triedy Superstock, MOTO AIN CRT. Všetci prítomní hodnotili pozitívne to, že sa podujatie svetového šampionátu uskutoční práve na Slovensku, pričom samotní pretekári sa vyjadrovali aj k okruhu Slovakia Ring, ktorý si pochvaľovali a tešia sa na toto podujatie.

Na tlačovej konferencii zaznela aj veľmi dôležitá informácia, štart pretekov je z dôvodu večerného vysokého počtu lietajúceho hmyzu presunutý na 13:30 hod a cieľ pretekov tak bude o 21:30 h!

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *