Zraneného Peška nahradí Svitok

Richard Karnok

Na ostatnom podujatí svetového pohára cestných motocyklov v holandskom Assene sa ešte pred štartom samotných pretekov triedy Superstock 1000 zranil jazdec slovenského tímu Moto LG Racing, Čech Karel Pešek. Keďže liečba jeho zranenej kľúčnej kosti bude trvať približne štyri týždne, na ďalšom podujatí, ktoré sa uskutoční 11. mája v talianskej Imole, ho nahradí Slovák Tomáš Svitok.

„Je mi ľúto, že sa Karel zranil, no verím, že sa dá čo najskôr do poriadku a budeme tak môcť pokračovať v našej spolupráci,“ vraví majiteľ tímu Moto LG Ľuboš Gréč. „Ďalšieho podujatia sa preto zúčastníme s Tomášom Svitkom, ktorý je stále súčasťou nášho tímu ako mechanik, no teraz sa opäť posadí na náš tímový motocykel.“ Tomáš Svitok, ktorý v Gréčovom tíme jazdil niekoľko rokov, tento týždeň testoval na Slovakia Ringu, kde si zvykal na motocykel Ducati Panigale, s ktorým veľa skúseností nemá. „S týmto testom musím vyjadriť spokojnosť, Tomáš jazdil v pohode a myslím, že v Imole môžeme zažiť pekný víkend,“ dodáva Gréč, ktorý vlani vo svetovom pohári zažil skvelé momenty s českým pretekárom jeho tímu Ondřejom Ježkom, ktorý v súčasnosti patrí do absolútnej špičky tohto seriálu.

Tomáš Svitok sa na svoje vystúpenie v tíme opäť v úlohe pretekára pochopiteľne teší. „Je mi samozrejme ľúto, že je Karel zranený, privítal som však, že ako náhradníka oslovil pán Gréč práve mňa a som mu za to veľmi veľmi vďačný. Počas zimy som absolvoval plnú fyzickú prípravu, takže som na preteky pripravený. Testy dopadli dobre, preto sa už do Imoly veľmi teším,“ vraví Svitok, ktorý si na prvých podujatiach vyskúšal úlohu mechanika, kde sa podľa Gréčových slov rozhodne osvedčil. „Je zaujímavé vidieť to všetko z tej druhej strany,“ priznáva Tomáš. „Človek dostane celkom nový pohľad na to čo preteky prinášajú a je to rozhodne pozitívna a zaujímavá skúsenosť.“