Tomášovia v Monze

Richard Karnok

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Tomáš Krajčí a Tomáš Svitok absolvujú cez víkend tretie podujatie svojich stockových tried v rámci MS Superbikov v Monze.

NEDEĽA:

15 bodov pre tím SK Energy Racing vybojovala dvojica Tomáš Svitok a Marco Bussolotti. Tomáš sa počas celých pretekov držal okolo bodovaných pozíciách a nakoniec prišiel do cieľa na zaslúženom 12.mieste, jeho taliansky kolega v súboji s Fabiom Masseim obsadil výborné 5.miesto. Ondra Ježek zamieril do boxu hneď v úvode pretekov a na prípadný bodový prídel si bude musieť počkať.

Výsledky pretekov Superstock 1000

SOBOTA:

Druhú kvalifikáciu triedy Superstock 1000 ovplyvnilo nepriaznivé počasie a o postavení na štarte teda rozhodla včerajšia prvá kvalifikácia, kde skončil náš Svitok sedemnásty. Ježek bude štartovať zo 16. miesta, Bussolotti z deviateho. Priamo v druhej kvalifikácii sa na vode darilo Ježkovi, ktorý skončil tretí, Bussolotti bol hneď za ním na štvrtom mieste. Svitok mal už v úvode technický problém a do konca kvalifikácie už nemohol jazdiť.

Informácia o zdravotnom stave Tomáša Krajčího je potvrdená, je v nemocnici so zlomeninou stehennej kosti a je aj dosť dotlčený. Operovať ho budú budú v pondelok, alebo utorok. Zo včerajšej nehody si vôbec nič nepamätá.

V 2. voľnom tréningu triedy Superstock 1000 skončil Tomáš Svitok opäť sedemnásty, jeho kolegom v tíme SK Energy sa darilo lepšie, keď Bussolotti obsadil piate a a Ježek ôsme miesto.

———————————————————————

PIATOK:

1. kvalifikácia: Tomáš Krajčí nebude na svoje 21. narodeniny spomínať s radosťou, hoci je vo výsledkovej listine pätnásty len so sekundovou stratou, tak podujatie preňho po ťažkom páde končí. Prvé správy vravia o zlomenine stehennej kosti a početných odreninách. Zle dopadol aj jeho motocykel. Dnes, alebo zajtra bude Tomáš operovaný.
Výsledky 1. kvalifikácie STK 600
Tomáš Svitok obsadil v 1. kvalifikácii litrových stockov 17. miesto, jedno miesto pred ním bol Ondra Ježek, Bussolotti  skončil deviaty
Výsledky 1. kvalifikácie STK 1000

Voľný tréning: V prvých voľných tréningoch obsadili naši jazdci 18. (Krajčí) a 17. (Svitok) miesto. Talian Marco Bussolotti z tímu SK Energy skončil siedmy, Ondra Ježek na 21. mieste. V poobedňajšej kvalifikácii si iste bude chcieť dať pekný darček k svojim 21. narodeninám Tomáš Krajčí. Držíme palce a prajeme všetko najlepšie!