Tomáš Svitok: v rovnakom tíme s novým motocyklom

Richard Karnok 1

Motocyklový pretekár Tomáš Svitok sa aj v nadchádzajúcej sezóne predstaví so slovenským tímom SK Energy vo Svetovom pohári cestných motocyklov v triede Superstock 1000. Podstatnou zmenou je však v jeho prípade nová značka motocykla.

Tím SK Energy predstavil svoje plány na bratislavskej výstave Motocykel 2013. Aj v nadchádzajúcej sezóne ho budú opäť reprezentovať český pretekár Ondřej Ježek a práve Slovák Tomáš Svitok.
Ešte nedávno sa musel mladý slovenský pretekár zamýšľať nad svojou budúcnosťou, keď pre nedostatok finančných prostriedkov bola jeho účasť vo svetovom seriáli ohrozená. Po sérii rokovaní sa však dohodol so silným partnerom, poľskou strojárenskou spoločnosťou Zarmen, vďaka ktorej sa nakoniec postaví na štart. Podmienkou partnera však je, aby Svitok, ktorý doteraz jazdil na motocykli značky Ducati, používal stroj Kawasaki a preto bude v nadchádzajúcej sezóne jazdiť práve na tomto japonskom motocykli. Druhý pretekár tímu, Ondřej Ježek, bude štartovať na motocykli Ducati Panigale.

Tomáš Svitok:
„Som šťastný, že po dlhých týždňoch plných neistoty nakoniec prišlo k dohode so sponzorom, vďaka ktorému môžem absolvovať celý seriál svetového pohára a nevypadnem z tohto kolotoča. Hoci ma čaká jazda na novom motocykli a ešte je len na ceste na Slovensko, tak verím, že si naňho počas testov čo najrýchlejšie zvyknem a na prvých pretekoch budem naplno pripravený. Som vďačný všetkým, ktorí mi pomohli a verím, že ich dôveru nesklamem.”

Miroslav Svitok, manažér pretekára:
“Veľmi sa teším, že to takto dopadlo a preto chcem vyjadriť vďačnosť tým, ktorí sa o to pričinili, či už spoločnosť Zarmen, ktorá nás doslova vytrhla z veľmi zlej situácie, alebo Ľuboš Gréč, v ktorého tíme máme výborné zázemie. Dúfam, že nadchádzajúca sezóna bude pre Tomáša úspešná.

Ľuboš Gréč, majiteľ tímu SK Energy:
“Veľmi mi záležalo na tom, aby Tomáš mohol pokračovať vo svojej kariére a keďže situácia bola veľmi ťažká a naskytla sa takáto príležitosť, akceptujem variant nasadenia dvoch značiek motocyklov v našom tíme. Verím, že ako Ondra Ježek, tak aj Tomáš Svitok majú na to, aby dosiahli vo Svetovom pohári na popredné miesta.”

Jeden komentár k článku “Tomáš Svitok: v rovnakom tíme s novým motocyklom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *