Tomáš Svitok v Imole deviaty!

Richard Karnok 5

Motocyklový pretekár Tomáš Svitok, člen slovenského tímu SK Energy, dnes v talianskej Imole vybojoval v úvodných tohtoročných pretekoch seriálu Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000 skvelé deviate miesto a zapísal si sedem bodov do priebežného hodnotenia seriálu.

Mladý slovenský reprezentant neskrýval sklamanie po včerajšej kvalifikácii, v ktorej obsadil 16. miesto, ale dnes si všetko vynahradil. Po výbornom štarte do pretekov sa posunul na 11. priečku a aj napriek tomu, že prišlo pre pád jedného zo súperov k prerušeniu podujatia, dokázal byť Tomáš úspešný aj v druhej časti a vybojovať pre Slovensko historické umiestnenie v tomto seriáli.
Druhý pretekár slovenského tímu SK Energy, Talian Marco Bussolotti, žiaľ preteky pre pád po kolízii so súperom nedokončil.

Tomáš Svitok:
„Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo splniť cieľ umiestniť sa v prvej desiatke, hoci po kvalifikáciách to tak nevyzeralo. Mali sme veľa práce s nastavením motocykla, ale dokázali sme sa postupne zlepšovať, aj keď šestnáste miesto v kvalifikácii bolo sklamaním. Dnes som dal do toho všetko, jazdilo sa mi výborne. Našťastie ma z tempa nevyviedlo ani prerušenie pretekov, aj potom som sa dokázal naplno koncentrovať. Je to pre mňa skvelý štart do novej sezóny a moja veľká vďaka patrí celému tímu, ktorý mi pripravil podmienky pre dosiahnutie takéhoto výsledku.“

Ľuboš Gréč, majiteľ tímu:
“Prežívam polovičnú radosť, na jednej strane sa veľmi teším z Tomáša, ktorý sa umiestnil v prvej desiatke a bol z toho pekný bodový zásah. Na strane druhej mi je ľúto Marca, ktorý dnes mohol skončiť na piatom mieste, žiaľ prišlo k prerušeniu pretekov, v ich druhej časti kolidoval so súperom a bol koniec. Aj takéto situácie ale k tomuto športu patria. Obaja jazdci však urobili pre úspech všetko, rovnako tím pracoval výborne, dokázali sme, že máme na vysoké priečky poradia a verím, že sa budeme ešte zlepšovať. O to viac sa tešíme do holandského Assenu.“

5 komentárov k článku “Tomáš Svitok v Imole deviaty!

  1. Tomi tak ty si iný KAPITÁN gratulujeme. Super pretek držali sme Ti palce.
    Ivan a Lukáš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.