Tomáš Svitok a tím SK Energy v Aragone

Richard Karnok

(PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ) V Španielsku pokračuje svetový šampionát Superbikov a svoje ďalšie podujatie tu absolvujú aj pretekári Svetového pohára kategórie Superstock 1000.

Na mieste pochopiteľne nechýba ani Tomáš Svitok a slovenský tím SK Energy.

NEDEĽA:

Tomáš Svitok preteky nedokončil, Bussolotti skončil siedmy, Ježek jedenásty.
Výsledky pretekov

—————————————————————————-

SOBOTA:

V druhej kvalifikácii Svitok svoj čas nezlepšil a do zajtrajších pretekov odštartuje z 15. miesta. Hneď vedľa neho na 14. pozícii bude stáť Ježek, Bussolotti bude štartovať deviaty.
Výsledky kvalifikácie
Výsledky 2. voľného tréningu

—————————————————————————-

PIATOK:

Z trojice pretekárov slovenského tímu bol dnes najrýchlejší Tomáš Svitok, ktorý v prvej kvalifikácii obsadil 12. priečku. Ondra Ježek a Marco Bussolotti obsadili 14., resp. 15. miesto.
„Som šťastný, že som z nášho tímu najrýchlejší a dúfam, že budem zajtra ešte rýchlejší ako dnes,“ vraví Tomáš. „Máme dosť veľký problém s chladením motora, naša kvalifikácia sa šla pri teplote 37 stupňov Celzia, je tu veľké teplo a žiadna vlhkosť. Ledva som došiel do depa. Ešte ladíme motocykel, nie je to ešte úplne podľa mojich predstáv, dosť mi odskakuje predok, ale verím, že to ešte vylepšíme. Tím pracuje na jednotku, aj keď v tom teple toho máme všetci dosť…“
Výsledky 1. kvalifikácie
Výsledky 1. voľného tréningu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *