Tomáš Svitok a SK Energy Team zahájili sezónu v Assene

Richard Karnok

V rámci majstrovstiev sveta Superbikov v holandskom Assene počas víkendu odštartoval nový ročník svetového FIM pohára triedy Superstock 1000, v  ktorom druhý rok štartuje 20-ročný slovenský pretekár Tomáš Svitok.

V tréningoch sa pretekár aj tím sústredili na nastavenie motocykla, s  ktorým Tomáš na tomto okruhu ešte nejazdil. Aj napriek tomu, že  dosahoval lepšie časy ako vlani, nepodarilo sa nakoniec stroj pripraviť  celkom podľa predstáv a v kvalifikácii si vyjazdil 24. miesto na  štartovom rošte.

V nedeľu si v pretekoch ešte o jedno miesto polepšil, skončil na 23.mieste a viac ako o sekundu zlepšil svoj kvalifikačný čas.

Tomáš Svitok:

„Priznám sa, že som čakal viac. Počas celého víkendu sme sa trápili  predovšetkým s nastavením prevodov, zmeny, ktoré sme robili sa  neosvedčili a ja som strácal na súperov aj v rýchlosti. Pozitívne boli  pekné súboje so súpermi v pretekoch, naozaj dobre sme si zabojovali. O  týždeň budeme testovať v talianskej Monze, aby sme tam potom priamo  počas pretekárskeho víkendu nemuseli riešiť také problémy ako teraz v  Holandsku.“

Luboš Gréč, spolumajiteľ tímu:

„Hoci Tomáš jazdil rýchlejšie časy ako vlani, tak zrýchlili samozrejme  aj jeho súperi a pole sa oproti vlaňajšku vyrovnalo. Bolo cítiť, že sme  s týmto motocyklom v Assene netestovali. Máme za sebou premiéru nášho  tímu v tomto seriáli, naučili sme sa nové veci, preto sme celkovo  spokojní a tešíme sa na ďalšie podujatie v talianskej Monze.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *